Mitä eroa on ekivaarilla ja pirulla

no ei mitään eroa, kunpikin lukee Raamattua samalla lailla.
5145
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

no ei mitään eroa, kunpikin lukee Raamattua samalla lailla.

Ei Jeesus syntynyt Mariasta,
Kirjoittanut: Mohikaani_27 28.12.2007 klo 20.43

Äänestä

on ekivaarille rohkaisuksi..

Jos sinua pilkataan uskostasi Kristuksen nimeen, niin älä lannistu, vaan kulje aina pystypäin Kristuksessa Jeesuksessa ja hänen voitostaan kerskaten..

Onhan kirjoitettu: Joka kerskaa, sen kerskauksena olkoon Herra..

Pilkkaajat saavat oman osansa sitten, kun heidän on aika saada oma osansa..

Äänestä
  • sinulle, stefanus, rohkaisevista sanoistasi!

    Äänestä

  • old_profile_19033 kirjoitti:

    sinulle, stefanus, rohkaisevista sanoistasi!

    Hes. 13:22
       
    "Koska olette valheella murehduttaneet vanhurskaan sydämen, vaikka minä en tahtonut häntä murehduttaa, ja olette vahvistaneet jumalattoman käsiä, ettei hän kääntyisi pahalta tieltänsä ja saisi elää,"

    Kunhan nyt tekisit ensin parannuksen.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


123. kirjoitti:

no ei mitään eroa, kunpikin lukee Raamattua samalla lailla.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu