Mitäpä jos Suomen kehitysmaiden apu annettaisiin ilmaisina kondomeina perille vietynä 50 seuraavan vuoden ajan? Miljardilla kondomeja kaikkiin afrikan ja lähi-idän kehitysmaihin, erityisesti pahimpiin pesäkkeisiin. Tuotteita jaettaisiin tasaisesti ympäri vuotta ja kaikelle kansalle. Eiköhän alkaisi ongelmat helpottumaan ja ihmiset eläisivät onnellisina missä sitten ovatkin!
Ja sen paavin meno Afrikkaan pitää vastaisuudessa estää ihan inhimillisyyden nimissä. Lähetetään mieluummin joku ev.lut.piispa - rekka-auton kanssa :)
Ja sen paavin meno Afrikkaan pitää vastaisuudessa estää ihan inhimillisyyden nimissä. Lähetetään mieluummin joku ev.lut.piispa - rekka-auton kanssa :)
Vastaukset 2
Vanhimmat
kortsuja?
Vähän epäilen.
Kyllä se sujahtaa päälle kunhan ensin kokeilevat ja testaavat. Pitää viedä kaikkia mahdollisia merkkejä.
Käyttökoulutusta voidaan järjestää koulutusprojekteilla. Huomaavat parin, kolmenkymmenen vuoden kuluttua, että näin on kivempaa kun vettä ja ruokaa riittää ja tauti ei runtele ihan nuorena.