Nyt kun olette kirjoitelleet palstahistorian täyteen rasistista törkyä ja kansankiihotusta, niin vastaatte tulevina vuosina varmaan sanoistanne?? Kun laman pohja menee ja myös nämä haukkumanne pakolaisryhmät työllistyvät sanotaan nyt 10% työttömyysasteella niin hehän ovat nettomaksajia ja vanhenevat rasistisuvut saajia!!!
Odotan nöyrien anteeksipyyntöjen tulvaa. Joukossa on varmaan noloja selityksiä, että se oli sen ajan henki.
Anteeksipyynnön paikka rassut?
8
329
Vastaukset
- salaampuja
Suomi näyttää mallia muille ja pakkotyöllistää??
- ja sitten
Pakolaisten tulo ja laman pohja sattui sikäli hyvin, että nyt porukka kerkee kotoutua ja opiskella. Näyttävät sitten seuraavassa nousussa mistä heidät on tehty. Rassuja harmittaa.
- salaampuja
ja sitten kirjoitti:
Pakolaisten tulo ja laman pohja sattui sikäli hyvin, että nyt porukka kerkee kotoutua ja opiskella. Näyttävät sitten seuraavassa nousussa mistä heidät on tehty. Rassuja harmittaa.
muutaman sukupolven,sen huomaa somaleista,vai sopeudutaanko me heidän tapoihin?
- rasisteja..
salaampuja kirjoitti:
muutaman sukupolven,sen huomaa somaleista,vai sopeudutaanko me heidän tapoihin?
sen olen huomannut kun lenkkireittini kulkee erään koulun läheltä.
Tummaihoiset ja valkoiset lapset leikkivät sulassa sovussa keskenään ja on hauska kuulla kun tumma poika tai tyttö puhuu täydellistä Suomen kieltä. - salaampuja
rasisteja.. kirjoitti:
sen olen huomannut kun lenkkireittini kulkee erään koulun läheltä.
Tummaihoiset ja valkoiset lapset leikkivät sulassa sovussa keskenään ja on hauska kuulla kun tumma poika tai tyttö puhuu täydellistä Suomen kieltä.muuta nekin on helppo opettaa sellaisiksi.
- syntyy optimistina
rasisteja.. kirjoitti:
sen olen huomannut kun lenkkireittini kulkee erään koulun läheltä.
Tummaihoiset ja valkoiset lapset leikkivät sulassa sovussa keskenään ja on hauska kuulla kun tumma poika tai tyttö puhuu täydellistä Suomen kieltä.mutta pessimismi ja kovat kokemukset muuttavat lapset sittemmin rasisteiksi ja kyynisiksi. Pessimismi täytyy oppia, opitimistina tietämättömänä synnytään.
- Slarvinisti
Suomi ei tule koskaan enää näkemään nousua. Meillä ei ole mitä myydä. Valtionvelkakin on mittava ja sen hoitaminen maksaa maltaita, jos siihen edes kyetään.
Suomi muuttuu jo muutaman vuoden päästä tuollaiseksi 80-luvun Eestiksi eikä se siitä enää nouse. Ainoastaan etnistä värinää on katukuvassa enemmän.
Tämän kirjoitin toiseen paikkaan:
" Eiköhän meillä ala näiden perhesurmien ja koulusurmien sijaan laajennetut itsemurhat mamukeskuksissa ihan pian. Kun kansalta katoaa perusturva se käy kapinaan aina ja se tarkoittaa verenvuotoa.
Itse uskon että tulemme kohtapuolin näkemään pakolaiskeskusten tuhopolttoja ja jopa räjähdyksiä. Veritekojen määrä nousee ja niihin vastaavat mamut omalla toiminnallaan. Pienimuotoinen sisällissota siis käynnistyy. Odotan jo ensi vuonna merkkejä tällaisesta toiminnasta, sillä Suomen talous tulee olemaan mallia Zimbabwe ensi vuonna. "
Minusta hyysärit ja vastuuntunnottomat pakolaisten maahantuojat ovat syyllisiä ahdinkoon ja kurjuuteen, mikä on ovella. Olisi anteeksipyynnön paikka. - Folio Mulder
Milloin hyysärit pytävät anteeksi mamujen rikoksia?
Ja ketkä on rassuja? ne jotka eivät halua pakolaisia tietyiltä alueiltako? No katsos, kun nyt ei yksikään kunta halua näitä kalliita elätettäviä enää.
Tunnet olosi varmaan koko ajan yksinäisemmäksi.
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Räppäri kuoli vankilassa
Ei kuulemma ole tapahtunut rikosta. Sama vahinkohan kävi Epsteinille. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011840869.html "974319Välillä kyllä tuntuu, että jaat vihjeitä
Mutta miten niistä voi olla ollenkaan varma? Ja minä saan niistä kimmokkeen luulemaan yhtä sun toista. Eli mitä ajatella293243No kyllä te luuserit voitte tehdä mitä vaan keskenänne, sitä en ymmärrä miksi pelaat,nainen
Pisteesi silmissäni, edes ystävätasolla tippui jo tuhannella, kun sain selville pelailusi, olet toisen kanssa, vaikka ol452360- 351358
- 10979
- 151975
- 6904
Masan touhut etenee
Punatiilitalon tietotoimiston mukaan Masa on saanut viimein myytyä kämppänsä ja kaavoittaa uudelle lukaalille tonttia pa12842- 20814
- 11790