se on tänään!

OHJELMA RADIOSSA kaikille ateisteille!

Teemme Radiotyötä Alajärveltä Järviradion kautta välisuomeen ja Helsinkiin:

OHJELMA radiossa tiistaisin kello 21-22

Lähettimet: Jyväskylä 91,3 Mhz, Lehtimäki 107.9 Mhz, Vimpeli 99,1 Mhz, Pihtipudas 87 Mhz, Lestijärvi 89,7 Mhz, Viitasaari 89,6 Mhz sekä pääkaupunkiseudulla Helsingin Lähiradion kautta 100.3Mhz

Ohjelma on live-lähetys ja voit soittaa lähetykseen koko tunnin ajan tänään klo 21--> puh.no:06-5575895.

Ole rohkea ja kuuntele!
7382
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Heh, hupaisaa ;-)

Äänestä

Kaippa tuosta voisi huumoria irrota :)

Äänestä

Niin minkäköhän uskonnon edustus tässä nyt suorittaakaan "pakanakäännytystään" radioteitse?? Olisi kiva tietää...

Samainen mainos nimittäin löytyy kaikkien uskontojen osastoilta mm. Luterilaisuus, kirjoittajana vain olikin "eero" ja radio-ohjelma oli tarkoitettu "kaikille luterilaisille" sekä samainen mainos Jehovan todistajille ja nimimerkkinä tällä kertaa "harri"... samoin lestadiolaisille ja ortodokseille jne.

Äänestä
  • Kannattaa kuunnella suurella volyymilla, sillä ko. saarnaaja on erikoistunut demonien karkottamiseen. Kun naapurit tulevat valittamaan asunnostasi kuuluvista perkeleistä,saatanoista ja jess-huudoista, voit sanoa: Minä tässä vain vähän hartautta harjoitan.

    Äänestä

mutta ei siitä mitään haittaa ole. Tuskin menettää mitään.

Äänestä

Tämä sama juttu on ollut näillä foorumeilla varmaan 500 kertaa!!

Ja kuten ehkä huomaatte jo keskustelujen säännöissä on maininta tästä mainostamisesta.
ja tämä muistuttaa jo massapostitustakin.

"Keskusteluissa *ei* esim. saa:

Kehottaa ketään rikokseen tai väkivaltaan
Kirjoittaa rasistisia tekstejä
Kirjoittaa tai kuvata karkeaa pornografiaa
*Markkinoida tai mainostaa tuotetta tai palvelua*
Massapostittaa puheenvuoroja tai lausuntoja
"

Äänestä
  • Katsos kun uskikset luulevat olevansa kaikkien yhteiskunnan lakien, sääntöjen ja sovittujen toimintatapojen yläpuolella ja siksi heidän käyttäytymisensä näilläkin foorumeilla on pelkkää ääliömäistä spammausta ja pelisääntöjen tahallista rikkomista.

    Tässä kunnostautuvat erityisesti mm. jyväskyläläinen Starcz.. ( pari vokaalia) ja tämä lappajärveläinen Veli Saarikalle plus hänen tukijoukkonsa. Nämä uskovaiset luulevat olevansa Jumalansa vuoksi muita ihmisiä parempia ja siksi heillä on oikeus ja velvollisuus käyttäytyä härskisti, typerästi, moukkamaisesti jne.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


ihminen kirjoitti:

OHJELMA RADIOSSA kaikille ateisteille!

Teemme Radiotyötä Alajärveltä Järviradion kautta välisuomeen ja Helsinkiin:

OHJELMA radiossa tiistaisin kello 21-22

Lähettimet: Jyväskylä 91,3 Mhz, Lehtimäki 107.9 Mhz, Vimpeli 99,1 Mhz, Pihtipudas 87 Mhz, Lestijärvi 89,7 Mhz, Viitasaari 89,6 Mhz sekä pääkaupunkiseudulla Helsingin Lähiradion kautta 100.3Mhz

Ohjelma on live-lähetys ja voit soittaa lähetykseen koko tunnin ajan tänään klo 21--> puh.no:06-5575895.

Ole rohkea ja kuuntele!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu