KUTINAA.....

Haluaisin tietää että miltä tuntuu kun on ph arvot vinksahtannu alapäässä???
2127
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Enpä tiedä miltä tuntuu kun en ole pH:ta mittaillut, mutta kutina johtuu yleensä hiivatulehduksesta tai sitten siitä ettei äiti lapsena kertonut ettei pimpsaa pestä saippualla vaan vedellä ja mahdollisesti siihen tarkoitetulla intiimipesunesteellä (esim. sebamed).

Äänestä
  • kuuleppa en ole ensinäkään ikinä pessyt pimpsaani minkäänlaisella saippualla::..että älä sinä oleta asioita.harvemmin sitä ph ta mittaillaankaan....ja hiivatulehdus on muutakin kuin pelkkää kutinaa....tiedoks sulle vaan.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


??? kirjoitti:

Haluaisin tietää että miltä tuntuu kun on ph arvot vinksahtannu alapäässä???

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu