Uskovaisen Logigga

Uskovainen uskoo, että jonkun muunkin mielestä
on
logiikan mukaan reilumpaa olisi kai vain seistä vieressä ja nauraa, kun toinen hukkuu?
Aika moistan on uskontojen LOBOTOMIA ,kun uskovaiset USKOVAT että maailmasta löytyy yhtä läpimätää uskoa, kuin heillä.
5223
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Miten voi kukaan uskoa mihinkään tai mitään.

Kaikissa uskonnoissa on aina se päämies (vai mikä se nyt onkaan) joka päättää viime kädessä mihin uskotaan ja miten toimitaan. Ihminen tai ihmiset sopivat keskenään ei jumala.

Miten se mitenkään voi olla jumalan sanaa jos joku ihminen on sen keksinyt..

Esimerkiksi Vanhoillislestadiolaiset päättivät vuonna 1963, että televisio ei sovi kristilliseen kotiin..

Ihmiset päättivät että televisio ei sovi kristilliseen kotiin. Mitä se "jumala" siihen sanoi..

No jooo. Anteeksi etukäteen jos on sekavaa tekstiä..

Äänestä
  • "Esimerkiksi Vanhoillislestadiolaiset päättivät vuonna 1963, että televisio ei sovi kristilliseen kotiin.."

    Ei ihminen tarvitse televisiota.
    Lestaadiolaiset olivat siis oikeassa.
    Uutisia lukuun ottamatta televisiosta ei tule muuta kuin sontaa.

    Äänestä

  • kiikarillani selevasti parvekkeeltani..niin kai se sitten on sallittua?
    mikkee on atte urpottajien reh.? mielipide

    Äänestä

  • taulutelevision kirjoitti:

    kiikarillani selevasti parvekkeeltani..niin kai se sitten on sallittua?
    mikkee on atte urpottajien reh.? mielipide

    Joudut helvettiin kiikaroimaan kuppaisia kaneja.

    Äänestä

  • SamiA kirjoitti:

    "Esimerkiksi Vanhoillislestadiolaiset päättivät vuonna 1963, että televisio ei sovi kristilliseen kotiin.."

    Ei ihminen tarvitse televisiota.
    Lestaadiolaiset olivat siis oikeassa.
    Uutisia lukuun ottamatta televisiosta ei tule muuta kuin sontaa.

    Hommaa muutama lisäkanava, kuten vaikka animal planet, history chanel ja discovery world tms. Voit katsoa hyviä ohjelmia, kun opit samalla uusia asioita

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


xenier kirjoitti:

Uskovainen uskoo, että jonkun muunkin mielestä
on
logiikan mukaan reilumpaa olisi kai vain seistä vieressä ja nauraa, kun toinen hukkuu?
Aika moistan on uskontojen LOBOTOMIA ,kun uskovaiset USKOVAT että maailmasta löytyy yhtä läpimätää uskoa, kuin heillä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu