No niin, olen käsrinyt jatkuvasta kivusta vuosia ja siihen kokeillut kaikenlaisia lääkkeitä ja hoitoja.
Sitten pari vuotta sitten määrättiin imovane tai muutin sen zopitiniksi kivun tuottamiin nukahtamisvaikeuksiin.
Nyt olen huomannut, että olen tottunut lääkkeeseen, ei väsytä ainakaan välittömästi, toisinaan piristää. Mutta auttaa hermokipuihin panacodin kanssa ihan vietävästi! Suurempi apu kuin monissa vahvoissa opioideissa!
Olen kertonut tästä lääkärille ja nyt ajan kuluessa hän on kypsynyt ajatukseen käyttää sitä kipulääkkeenä tai osana yhdistelmää. Siis pelkällä zopitinilla ei vaikutusta ole, mutta jollakin tavalla sitten vaikuttaa panacodin kanssa.
Mutta siis todella pitkän aikaa hakenut KOVAAN kipuuni jotain, että elämään voisi jotenkin keskittyä ja nyt tällainen löytö. Olen tosiaan sen kauan aikaa havainnut, mutta sitten aina nukahtanut. Sitten kun alkoi lääkkeelle tulla sietoa, huomasi, että ei nukuta, mutta kipu on todella paljon vaimeampi!!!!
Muitakin bentsoja syönyt, mutta niillä ei ollenkaan tällaista vaikutusta.
kipulääke yhdistelmä
tehokas kombo
2
4903
Vastaukset
- on Imovanen
gen.sub., ei ole varsinaisesti bentzo vaikka vaikuttaakin aivoissa sam.reseptoreihin
- Kipuilija
Hei! Olen myös kärsinyt kivuista pian kaksi vuotta, ja onneksi huomasin ihan sattumalta jo aika aikaisessa vaiheessa ihan sattumalta että panacod ja imovane yhdessä vie kivun melkein täysin, syön myös lyrica ja cymbalta kipukynnystä nostamaan, mutta ne eivät yksin riitä, vaan syön sen lisäski tosiaankin panacod ja imovane, siinä on joku kummallinen yhdistelmä, kun yksin ne eivät tepsi vaan nimenomaan yhdessä. Syötkö sinä imovane päivisin?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 14911191
Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa
Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h1485413Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p424256Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan
Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv1323622Anteeksipyyntöni
Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska352684Sydämeni valtiaalle
En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden1191916Oletko tyytyväinen
Tämän hetkiseen tilanteeseenne? Odotatko, että lähennytte vai yritätkö päästä yli ja eteenpäin?1041613Mikseivät suomalaiset kuluta? istutaan vaan säästötilirahojen päällä..
...Ihan haluamalla halutaan että maa menee konkurssiin? Ihan käsittämätöntä, ennätymäärät säästöjä sekä konkursseja sam3601586Onko Sanna menossa Ukrainaan viettämään vuosipäivää?
Kun on bongattu Varsovan lentokentältä?821459Jos oikeasti haluat vielä
Tee mitä miehen täytyy tehdä ja lähesty rohkeasti 📞 laita vaikka viestiä vielä kerran 😚1311396