Hyvä kuokkavieraat!!!

Kohta koittaa punainen valta, tällä kertaa ei vallankumous kaadu kuten 1918, vaan tällä kertaa me valloitamme koko maan ja perustamme kommunistisen valtion, joka tulee noudattamaan Pohjois-Korean menestykkään sosialismin oppeja.
3334
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

kalloon vaan tollaisille yhteiskunnan eläteille monikohan noista on edes töissä käynnyt tai veroja maksanut niin ei mitään asiaa vastustaa linnan juhlia esim. jorma ollilla on maksanut veroja jo pelkästään niin paljon että vois järjestää vaikka kuin monet tollaset juhlat.

Äänestä
  • Voi voi. Tietäjä ei ilmeisesti tiedä mitä
    sarkasmi on. Tai vaihtoehtoisesti tietäjällä
    on aivojen huumorilohko surkastunut pois
    käytön puutteessa.

    Äänestä

Useilla, ehkäpä kymmenillä eri nimimerkeillä kirjoitat täällä, pitkätukkahamppari.
Onko sulla joku fyysinen rajoite live elämään?

Äänestä

Kommentoi aloitusta


vaari kirjoitti:

Kohta koittaa punainen valta, tällä kertaa ei vallankumous kaadu kuten 1918, vaan tällä kertaa me valloitamme koko maan ja perustamme kommunistisen valtion, joka tulee noudattamaan Pohjois-Korean menestykkään sosialismin oppeja.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu