Ateisti tuli uskoon kuolinvuoteellaan!

Luin Suomi24-rukouspalstalta, että ateistimies oli ottanut Jeesuken Kristuksen vastaan pelastajanansa kuolinvuoteellaan. Ateisteja tulee uskoon tiukan paikan tullen!
14471
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 14

Vanhimmat

poikansa tiukan paikan tullen.

Äänestä
  • >>>>Jumala hylkäsi
    Zelig poikansa tiukan paikan tullen.

    Äänestä

  • UPDATE_8771695 kirjoitti:

    >>>>Jumala hylkäsi
    Zelig poikansa tiukan paikan tullen.

    Saisi Jeesus tehdä jotain, istumisen sijasta!

    Maailmassa olis paljon parannettavaa, mutta se hippi istuu vaan pallillansa..

    huoh, mikä työtön hippi.

    Äänestä

  • siteerasi psalmi 22 Daavidin virsi.(22:2) Jumalani, Jumalani, miksi minut hylkäsit? Miksi olet kaukana, et auta minua, et kuule valitukseni sanoja? eli pieleen meni juttusi l-h

    Äänestä

  • vaan Jeesus kirjoitti:

    siteerasi psalmi 22 Daavidin virsi.(22:2) Jumalani, Jumalani, miksi minut hylkäsit? Miksi olet kaukana, et auta minua, et kuule valitukseni sanoja? eli pieleen meni juttusi l-h

    is the worst kind of prophecy.

    Miten niin pieleen? Eikö yhtään häiritse tuo
    VT:n siteeraaminen UT:ssa?

    Äänestä

Joo, mutta tämä täipalli jumala ei silti auttanut uskovaistaan elävänä pois kuolinvuoteeltaan.

pyyh, miten tylsä jumala.

hoijaa, hoh hoijaa.


eroakirkosta. fi sivuilla Ateisteja tulee tiukan paikan tullen! EAhaa

Äänestä

"Luin Suomi24-rukouspalstalta"

Eiköhän tuo valehtele Jeesukselle.

Äänestä

Ei ainakaan minulle. Nyt täysjärkisenä aikuisena ihmisenä en voi, en halua, uskoa mihinkään naurettavaan satuun, joka on keksitty kuolemanpelon voittamiseksi. Kuka tietää mitä sitten tapahtuu kun vanhuus ja kenties sen mukanaan tuoma höperyys tulee.

Jumala ei kaksinyt ihmistä, vaan ihminen jumalat

Äänestä

ja sitten kuvittelet tyhjässä päässäsi, että kun joku tulee yhtä harhaiseksi kuin sinä, niin se on todiste jumalasta.

Oi omahyväisyyden määrää, missä sinäkin lillut.

Äänestä
  • -> Tavallisen typerä viesti

    Äänestä

  • silo kirjoitti:

    -> Tavallisen typerä viesti

    normaalikamaa.

    Äänestä

Minä taas luin, että uskis kuolinvuoteellaan - kuoli.

Äänestä
  • Tämä henkilö ei ollut ainakaan vielä silloin kuollut, kun tuo todistus on laitettu rukouspalstalle! Rukoiltiin vielä elämän jatkumistakin hänelle!

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Hanna kirjoitti:

Luin Suomi24-rukouspalstalta, että ateistimies oli ottanut Jeesuken Kristuksen vastaan pelastajanansa kuolinvuoteellaan. Ateisteja tulee uskoon tiukan paikan tullen!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu