Kiinnostaisi tietää, minkälaisia määriä teillä on määrätty Sertralinia / Zoloftia masennukseen.
Itselläni on vaikea masennus ja tällä hetkellä menee 100 mg/vrk. Eikä oikein auta.
Itselläni on vaikea masennus ja tällä hetkellä menee 100 mg/vrk. Eikä oikein auta.
Vastaukset 9
Vanhimmat
Mulla menee 50-100 mg päivässä. Sovittiin hoitavan lekurin kanssa, että tarkkailen itseäni ja justeeraan annosta sen mukaan. Mua se on auttanut.
kysyn, että mikä oli diagnoosi lääkkeiden määräämiseen. Kiinnostaisi siksi, et haeskelen itse itselleni sopivaa lääkitystä, kun lääkärit ovat pyöritelleet päätään.
masennusjakso, piti syödä Seroquelin suojassa, ettei vie maniaan. Ja vei silti... Siis mulle vahva lääke koska maniataipumusta myös.
Vaikea masennus ja bulimia.
sinulla on _vakava_ depressio ja sh., viimeksi mainitun hoidossa SSRI-lääkeannoksen tulee olla nimenomaan korkea..
Olethan psykiatrin hoidossa? Miten usein käyt terapiassa?
Kyllähän mä oon psykiatrin ns.hoidossa. Täällä se tarkoittaa sitä, että vartti vastaanotolla pari kertaa vuodessa ja reseptit.
Hoitajalla käyn viikon tai kahden viikon välein. Nyt hoitaja on lomalla.
Mul on 50mg masennuksen hoitoon. Joskus oli 150mg. Se vähennettiin ku otin yliannostuksia.
maksimi tossa lääkkessä on 200mg per vuorokausi. en tiedä, mennäänkö niin korkeille annoksille avohoidossa.
Tuon oikeastaan halusinkin tietää.