Miksi tulli pimittää 10-12.07 tuotujen autojen verot?

Tuona aikana tuotuja autoja ei näy millään tullin sivuilla, eikä muillakaan. Oiskohan noissa veropoikkemaa vai mikä mättää? Itse maksoin tuohon aikaan ihan iloisesti veroja, mutta autoa ei käyty edes katsomassa. Lisäksi kaikki lisävarusteet tuli nollaverolla.
1738
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Joku toi varmaan pimeän vectran...

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Vecta 2.0 kirjoitti:

Tuona aikana tuotuja autoja ei näy millään tullin sivuilla, eikä muillakaan. Oiskohan noissa veropoikkemaa vai mikä mättää? Itse maksoin tuohon aikaan ihan iloisesti veroja, mutta autoa ei käyty edes katsomassa. Lisäksi kaikki lisävarusteet tuli nollaverolla.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu