alkaa tästä!
äänestyskilpailu kuka on nyt suomen
kovin kommari
6296
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Viitaniemi ja Susi ja sitte tasaista ryhmää.
Hakanen ei ollut mukana Batmanin demossa.
Onko hän löystynyt kovuudessa?
Eikö Batman kuulu kovimpien kommareiden joukkoon kuitenkin?
http://keskustelu.suomi24.fi/show.fcgi?category=110&conference=4500000000000333&posting=22000000042787651
Esko Seppänen on aktiivinen kommunisti. Hän on kirjoittanut kirjoja paljon makrotaloudesta. Hän ei ole kirjoittanut kommunismista eikä Marxista juurikaan, ei köyhistäkään mutta herrojen ketkuhommista EU:ssa kyllä.
Tässä mielessä Seppänen voisi olla kovin kommari.
Asiaa sumentaa se että kirjat on kirjoitettu jälkeenpäin jo tapahtuneista.
Jossain mielessä Seppänen on komplementti Ahtisaarelle.
Ahtisaari toimii eikä kirjoita, Seppänen kirjoittaa mutta hänen menetelmänsä sosialismi ei toimi.
Saamme siis kaksi kärpästä yhdellä seppäsellä:
Seppänen voisi olla kovin kommari ja Ahtisaari kovin porvari.
Seppäsen kova kirjoitusvimma voi tarkoittaa paitsi intohimoa myös sitä, että EU:ssa ei riitä hommat vasemmistoliiton sosialismille, on paljon aikaa joka paikassa ja lentoasemilla, joten voi kirjoittaa jos muistaa pitää läppärin mukana: mitä olisi pitänyt tehdä, missä tehtiin väärin.
Peräpeilistä käsin. Taattua jälkiviisastelua.
Mutta yhtä kaikki kyllä EU-parlamentaarikko Esko Seppänen kuuluu kärkijoukkoon suomalaisista sosialisteista ja kommareista.
1) Laakso
2) Tennilä
3) Bäckman
4) Seppänen
5) Mustajärvi
6) Kuoppa
Nämä ainakin himoitsevat proletariaatin diktatuuria eli "niskalaukauksia porvareille".
Rainesto ja perässä laulaja suhoi, niillä kun on pyöreä pöytäkin, ei istu kukaan kulmassa, paitsi suhoi myöntelee pöydän alta, on se adjutantti
...toimii pääluottamusmiehenä eräässä keskisuomalaisessa yrityksessä. Nimeä en viitsi mainita.