Kuinka paljon painoa pidätte talvikelillä hiacen perässä jos se on muuten tyhjä?
Onko hiekkasäkit paras vai onko muita käyttökelpoista painoa?
Onko hiekkasäkit paras vai onko muita käyttökelpoista painoa?
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Hiekkasäkkejä ei saa kunnolla kiinni, itse valan kontin täyteen betonia aina talveksi (pitää käyttää huokostinta ettei halkea) ja sitten keväällä on helppoa muotoilla uudet pellit lahonneiden tilalle, ja lopuksi vain syövyttää betonin pois suolahapolla.
Käyn heti toimeen! Voiko käyttää saneerauslaastia, sitä kun olisi valmiina monta säkkiä. eikä mitä! Myllyt pyörimään ja hiace täyteen kuraa... niin, nythän voisin tietysti soittaa kuraluuriin... sille vanhalle äijälle!
Itse laittaisin teräslevyä (saa romikselta sopivia paloja ja sopu hintaan ) niin ei vie tilaa niin paljon kuin hiekkasäkit.
Taka akselin taakse joku 100kg.
Miksi ihmeessä pistäisit painoa hiacen perään? sehän tottelee nyt ohjausta parhaiten. Jos on kiinnijäämisongelmia, niin ei niistä pääse hiekkasäkeillä tai muilla painoilla. Täytyy vähän miettiä ennen ku lähtee mäkistarttia yrittään. Koita vaan pitää liikkeessä ettei istahda. Sis
vastaus kysymykseen: 0 kg ylimääräistä painoa!!!