Ei millään haluais mennä salille muiden naurettavaks ja hikoilemaan. Eikö lihaksii vois kasvattaa kotona sellaisilla sähkölaitteilla?
LIhas kasvatus
Erkko89
4467
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Kyllähän jotkin sähkölaitteet ovat riittävän painoisia painoharjoitteluun esimerkiksi jääkaappi on sopivan painoinen hauiskääntöön.
Sähkölaitteiden muoto usein rajoittaa harjoittelua, mutta jos ruuvaat jonkinlaiset kahvat esim. jääkaappiin saatat sillä harjoitella joitain liikkeitä.
Taulutelevisiota voinee käyttää pystypunnerrukseen jos taulutöllö on riittävän kapea että kädet ylettävät reunoihin kiinni.
Helpommalla pääset jos ensin kotona teet jonkinlaista kuntopiiriä: punnerrukset, vatsalihakset, leuaveto yms.
Kun olet luonut jonkinlaisen pohjakunnon kuntopiirillä voi siirtyä salille.
Eiku siis niillä mitkä pistää lihakset nytkimään sähköllä. Niitä näkyy tv shopissa.
Sanon suoraan että niillä ei paljon tee mitään. Kukaan ei ole missään muualla kuin tvshopissa sanonu, että olis tullu tuloksia niillä vehkeillä. En usko että lihas oikeasti kasvaa tuollasilla menetelmillä, kyllä se vaatii sen oikean rasituksen. Voimaa ei ainakaan tule lihakseen. Ihmetyttää ettei nykyaikana olla valmiita tekemään sen kroppansa eteen mitään. Kaikki pitäs tulla valmiina ja heti, minkään eteen ei tehdä töitä. Uskotko oikeasti tv-shoppia kun ne sanoo että vain kolme minuuttia päivässä riittää, että saat sellasen unelmakropan ku niillä malleilla? Silti koko ajan 5 kertaa vuodessa tulee uusia vastaavia laitteita markkinoille joiden mainoksissa haukutaan edellisiä kamppeita kuinka vaikeita niitä on käyttää jne. Ne on juuri tollasille laiskoille selkärangattomille vätyksille tehtyjä vehkeitä jotka uskoo kaikenmaailman kusetukset, että miten helppoa se treenaus on. Usko pois...et sinä fitness-kroppaa sohvalla makaamalla saa vaikka kuinka abtroniccia käyttelet!
Ei siellä salilla kukaan naureskele toisille, siellä käy kaikenlaista tallaajaa ihan nuorista vanhoihin, lihaksikkaista ruikkuihin. Ja kaikki sulassa sovussa. Jokainen keskittyy kuitenkin omaan kuntoiluun