Kirkko uskoo Jeesuksen viimeinkin tulevan

siitä osoituksena on kirkkoihin ruvettu asentamaan valvontakameroita jotta tämä ihme saadaan talletettua:

http://www.kotimaa.fi/index.php?option=com_content&task=view&id=8262&Itemid=38
10343
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat

kiinnosta kuin kirkko ja uskonto.
Tuntuisi aika kummalta, jos kristityt jankuttaisivat pakkomielteenomaisesti vain ateismista :)

Äänestä
  • Aloittaja

    kun pikkuhiljaa ymmärrät ettei sitä jesseä koskaan tule eikä ollut?

    Äänestä

  • vai etkö ole huomannut, kuinka ahkerasti he käyvät tällä palstalla?

    Äänestä

  • että uskikset eivät juuri muuta teekään kuin kauhistelevat ateisteja.

    Tuo bussikampanja on hyvä esimerkki. Hirveällä höyryllä te vastustatte sitä. Huudatte jumalanpilkasta ja vaikka mistä, vaikka teksti on positiivinen. Mitä te oikein pelkäätte?

    Äänestä

  • Etkö käsitä kuinka hauskoja kristilliset uutiset ovat? Niille saa nauraa oikein vatsaansa pidellen.

    Äänestä

  • Kössönöm kirjoitti:

    että uskikset eivät juuri muuta teekään kuin kauhistelevat ateisteja.

    Tuo bussikampanja on hyvä esimerkki. Hirveällä höyryllä te vastustatte sitä. Huudatte jumalanpilkasta ja vaikka mistä, vaikka teksti on positiivinen. Mitä te oikein pelkäätte?

    Jumalaa ei liene olemassa, mutta voi ollakin! Ei tuo ainakaan kovin vakuuttavaa loppusiulaista sielulle tarjoa!

    Äänestä

  • Hanna kirjoitti:

    Jumalaa ei liene olemassa, mutta voi ollakin! Ei tuo ainakaan kovin vakuuttavaa loppusiulaista sielulle tarjoa!

    niin tajuaisit, että tiedemiehet eivät kiellä jumalaa, vaan pitävät sellaisen olemassaoloa erittäin epätodennäköisenä. Samoin tekee ateisti.

    Ja jos joku jostain jumalasta kiistattomat todisteet antaa, niin silloinhan ateistikin tietäisi, että jumala/jumalia on olemassa. Se ei olisikaan enää uskon asia, kuten sinulla nyt on tilanne.

    Äänestä

näkyvät valvontakamerassa :) Vampyyrit eivät joidenkin tunnettujen romanialaislähteiden mukaan näy peilissä, joten sopii epäillä kamerankin tehoa näissä elävien kuolleiden havaintoyrityksissä.

Tai ehkä ne näkyvät kuvissa samoin kuin Ring-leffassa. Vääntyneitä naamoja. No niin nyt näen painajaisia Ringmäisesti vääntyneistä partajeesuksista...

Äänestä

kun tuollaista esität ?

Mikä vuoksi kameroita asennetaan moniin muihinkin paikkoihin suomessa.

Tekeydytkö tyhmäksi vai oletko todella sellainen mielestäsi.

Äänestä
  • Aloittaja

    "Mikä vuoksi kameroita asennetaan moniin muihinkin paikkoihin suomessa.

    Tekeydytkö tyhmäksi vai oletko todella sellainen mielestäsi. "


    Tarkoitatko että Jeesus ei ilmestykään kirkossa, vaan jossakin muualla? Onko kirkolla je Jeesuksella sukset ristissä?

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


UPDATE_7878883 kirjoitti:

siitä osoituksena on kirkkoihin ruvettu asentamaan valvontakameroita jotta tämä ihme saadaan talletettua:

http://www.kotimaa.fi/index.php?option=com_content&task=view&id=8262&Itemid=38

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu