seisottivat miestä, kun eivät tienneet että on kansanedustaja. Miksei kansanedustajaa saisi siinä seisottaa tiesi tai ei, jos epäillään että on rikkonut lakia? Tuleeko edustajille helpommin flunssa vai mitä?
Että räntäsateessa
wirniksi
6274
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
..täytyy pitää huolta, ettei nappisormi saa kylmänkyhmyjä. Kansalaisvelvollisuus suorastaan.
Kuka sitten pitää huolta esim. minun kylmänkyhmyistäni, kun palelen tien varressa littukohtani kanssa? Kuka? Voinko siinä vaiheessa sanoa että "ettekö tiedä kuka minä olen"?
..itselleesi kiinnitettävä littutarra, jossa ohjeistetaan kaikkia kanssakulkijoita ymmärtämään erityistarpeesi, siis pääsisit suoraan jonon ohi.
että seisottivat. Kyllä virkavallalla? pitäisi olla aina edes retkijakkara tarjota kuulusteltavalle. Mitä on tapahtunut ja missä ja milloin?
oli lööppi miten poliisit seisottivat Kanki-Kaikkosta räntäsateessa kun eivät tienneet että oli kansanedustaja. On maailma mallissaan.
tiedä sen kummenpaa, mutta varmaan ehkä keskustalainen ja tanssi tähtien kanssa.
Tiedä mitään Mauristakaan, mutta jossain vaiheesa he ovat ehkä tehneet päätöksen, että nyt, kun veret on pysäytetty, niin esimerkiksi Kaikkonen voisi tehdä lopulta jotain hyödyllistä. Vaikka erota tai mennä naimisiin.
Maurillahan on aina hyviä ideoita, mutta henkilökunta palaa pian loppuun, joten niistä saa lyhytaikaista lisäenergiaa.