Miten tässä näin käy

Laura on homopappi. Itse olen eronnut kirkosta jo 5v sitten.

"Vantaan Korson seurakunnassa työskentelevästä Laura Mäntylästä tulee tiettävästi Suomen ensimmäinen pappi, joka julkisesti kertoo homoseksuaalisuudestaan."
2106
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Suomen syntinen kansa on vielä tosipaikan edessä KUN HERRA PALAA.

Äänestä

Ja ihan äskettäin eräs mies pappi hogasi olevansa lesbo, poistatti itseltään munat, ja teetti isojenvarpaidensa väliin TEKOVITUN !

Puhutaankos moisista operaatioista? edes raamatun saduissa!

Raine Tiesmies! Jerusalem!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


maailmanmatkaajamies kirjoitti:

Laura on homopappi. Itse olen eronnut kirkosta jo 5v sitten.

"Vantaan Korson seurakunnassa työskentelevästä Laura Mäntylästä tulee tiettävästi Suomen ensimmäinen pappi, joka julkisesti kertoo homoseksuaalisuudestaan."

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu