Sain eilen reseptin Mini-pill pillereihin kun yhdistelmäpillerit eivät käy kun suvussa veritukostaipumusta ja Cerazetteja kokeilin mutta eivät käyneet, tuli päänsärkyä, itkukohtauksia, raivonpuuskauksia ym. Millaisia kokemuksia näistä Mini-pill pillereistä? Onko tullut millaisia sivuoireita? Pelkään että tulee samoja kuin noista Cerazette-pillereistä.
Mini-pill
Kokemuksia...
61679
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
sivuvaikutukset ovat erittäin yksilöllisiä eikä niiden ennakoimiseen ole mitään mahdollisuuksia.
kokemuksista. Älkää olko aina noin ilkeitä, alottaja varmasti tietää, että jokaisella sivuvaikutukset ovat yksilöllisiä. Siksi hän kysyikin kokemuksia. Kivoilla vastauksilla on rauhoittava vaikutus, miksi pitää jokainen aihe käydä haukkumassa?
ne kokemukset ovat TÄYSIN henkilökohtaisia, kuten itsekin tiedät. Niiden kuuntelemisesta on pikemminkin haittaa kuin hyötyä. Pahinta olisi, jos joku uskoisi ja vielä toimisi jonkun muun kokemusten mukaan.
Esimerkiksi yhdet pillerit aiheuttivat mulle ihan höntin olon. Pää suhisi ja nukahtelin jopa istualleni. Kun sanoin tästä lekurille, hän totesi, että tuo on niin yksilöllistä. Useimmilla ei ole minkäänlaisia sivuvaikutuksia. Mutta sulle nämä eivät vaan sovi. Paljonkohan minulla olisi ollut hyötyä kysellä tästä muiden kokemuksia?
Itse vaihdoin samanlailla cerazettesta mini-pilliin. oli samanlaisia vaivoja kuten kerroit, tuntui että pää räjähtää ja en ollut enää oma itseni. Vaihdoin mini-pilliin ja pari viikkoa aloittamisen jälkeen huomasin jo kuinka elämä olikin mukavaa ja turha panta otsalta katosi. Minulla ei ole ollut minkäänlaisia sivuoireita, kuukautisetkin tulevat säännöllisesti päivälleen.
Olipa kiva kuulla, jännityksellä odotan miten itsellä käy. Missä vaiheessa sinulla tulee kuukautiset kun ei ole taukoa ollenkaan?
Tuli vielä sellainen mieleen että aiheuttiko Mini-pill pillerit sinulle painonnousua?