LILIUS PALKKANSA ANSAINNUT !!!!

kyllä hän on palkkansa ansainnut,mitä siitä kitisette,firmaa hän on hoitanut erinomaisesti ja saanut sen tuottamaan voittoa !!vai oliko tarkoitus jotain muuta ?????palkkansa arvoinen JOHTAJA jolle voi toivottaa ansaittuja eläkepäiviä p.s kiittämättömyys on maailman palkka ,lause sopii tähän tapahtumaan !!
8205
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

Fortumin ydinvoimalat jauhaa sähköä hinnasta riippumatta. Jos joku Norjan vesivarantojen heilahdus tuplaa sähkön hinnan, niin Fortumille tulee ilmaista rahaa ovista ja ikkunoista. Johtajan ei tarvitse tehdä yhtikäs mitään.

Fortumin voitto pitäisi lukita jotenkin tuotantokustannuksiin.

Äänestä

Turhaa palvontaa , kyllä esim. Venäjälle on työnnetty turhan paljon rahaa ilman voittoja.

Ihan sama kuka firman johdossa olisi ollut kun öljyn ja muun energian maailman markkinahinnat oli huipussaan , ei Lilius niitä nostanut !

Ihan sama kuka johdossa olisi ollut vaikka tavallinen Merkonoomi tai Hortonoomi !

Äänestä
  • hortonomeista en tiiä voikukan vertaa !!!Prrrr....kele!!!Sssss....tana Vvvvv......tu.

    Äänestä

  • rikosilmoitus!!!!!!!!!!!!! kirjoitti:

    hortonomeista en tiiä voikukan vertaa !!!Prrrr....kele!!!Sssss....tana Vvvvv......tu.

    Merkonoomit myös Hortonoomit ovat ihmisiä ( ainakin osa heistä on ? ) (harhaan)johtajista en tiedä .

    Löysin tuolta vanhan kappaleen joka kenties sopisi tähän aikakauteen ,onko rikollista laittaa linkki siihen ?

    http://www.youtube.com/watch?v=aU-HyKmPgHU

    Äänestä

yhtä vähän on kilpailua.

Äänestä

AHNEILLA TUPPAA OLEMAAN PASKAINEN LOPPU.
Niin myös tällä Sheikillä.

Ja monia muita tulee julki, odotahan kun käry käy, niin tulee eläkeläisiä enempikin herraskartanoista.

vartu vaan, sanon minä. Tämä on alkusoittoa
isommalle orkesterille. Nämä on niitä äänenavauksia. kvaak, kvaak

Äänestä

Monopoli asemassa, voimalaitos myy sähkön pörssiin ja ostaa pörsistä siten sähköä ja myy sen sitten sähkönostajille hiilivoimalla tuotetun sähköhinnalla. Todellisuudessa halpa sähkö myydään suoraan kalliilla asiakkaille, paperilla se kulkee pörssiin ja takaisin. Mikä liikemiesnero tässä tarvitaan kun tällainen monopilirahastus sallitaan. Vastaavasti RAY voisi jakaa miljoona optiot johtajille koska se kerää nerokkaasti ihmisiltä rahaa. Tässä vain on se ero että ihmiset voivat vapaaehtoisesti antaa RAYlle rahaa, Fortumille on pakko antaa rahaa. Runkoverkkoa ei voi kilpailuttaa.

Äänestä

eli tässä tapauksessa poliitikot jotka edustavat suomen valtiota.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


hieno mies !!!!!!!! kirjoitti:

kyllä hän on palkkansa ansainnut,mitä siitä kitisette,firmaa hän on hoitanut erinomaisesti ja saanut sen tuottamaan voittoa !!vai oliko tarkoitus jotain muuta ?????palkkansa arvoinen JOHTAJA jolle voi toivottaa ansaittuja eläkepäiviä p.s kiittämättömyys on maailman palkka ,lause sopii tähän tapahtumaan !!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu