Jumala ei ole kuollut

sillä miten olematon voi kuolla, ei mitenkään. Todisteita hänen olemassa olostaan saa hakea löytämättä niitä. Entä biblia? Entä Kalevala? Taru, satu, tarina, onhan niitä. Minä uskoin joulupukkiin alle 5-vuotiaana. Luulo jaa usko ovat monissa kielissä sama sana.
2138
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

olevainen ei voi kuolla, koska jatkaa olemassaoloaan.Tulevaisuus on meille kaikille yhteinen ja sama, säätyyn katsomatta.

Äänestä
  • ja tietysti tahallaan. sanoilla olevainen ja olematon on ero, sen suuruus merkittynä astelukuna on 180 astetta. MOT.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


eri-aaroni kirjoitti:

sillä miten olematon voi kuolla, ei mitenkään. Todisteita hänen olemassa olostaan saa hakea löytämättä niitä. Entä biblia? Entä Kalevala? Taru, satu, tarina, onhan niitä. Minä uskoin joulupukkiin alle 5-vuotiaana. Luulo jaa usko ovat monissa kielissä sama sana.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu