Luulen törmänneeni eilen baarissa menninkäiseen. Menninkäisellä oli päällään sininen nuttu jossa oli musta tähti rinnassa. Menninkäinen ohjasi minut ja seuraliseni luolaansa, joka oli tulvillaan autoja ja moottoripyöriä, esitettyään ensin anti-semitistisiä mielipiteitään. Luolassaan hän soitti 50-luvun musiikkia ja valitteli tyttö-menninkäisten löytämisen vaikeutta.
Oliko menninkäinen oikeasti olemassa vai kuvittelinko hänet? Jos kuvittelin, niin miksi? Seuralaiseni on hullu, joten hänen konsultoinnistaan ei ole apua.
Oliko menninkäinen oikeasti olemassa vai kuvittelinko hänet? Jos kuvittelin, niin miksi? Seuralaiseni on hullu, joten hänen konsultoinnistaan ei ole apua.
Vastaukset 6
Vanhimmat
olevan totta.
Menninkäisillä on vaikeuksia löytää kumppania, kuten kerrotaan laulussakin. Lisäksi autoja, motskareita ja 50-luvun musaa on olemassa, joten kertomus ankkuroituu aikaan ja paikkaan erittäin kauniisti.
http://www.youtube.com/watch?v=YH2zKHGaqBk
Saas nähdä kuinka monta eri versiota tuosta kipaleesta tähän tulee;)
Minä uskon maahisiin ja taikametsän peikkoihin. Miksi olisin uskomatta? Maahiset ja menninkäiset kuuluvat selkeästi tähän maailmaan, he ovat yhtä meidän kanssamme, täysin luonnollisia. Esimerkiksi kristinuskon jumala on sen sijaan yliluonnollinen, väitetysti jossain tuolla tavoittamattomissa.
Yhteenvetona totean, että menninkäiset ovat osa tätä fyysistä todellisuuttamme.
Luulemisesi ei ole tiedon väärti.
Se mikä saa sinut kirjoittamaan tuollaista juttua, taitaa johdattaa sinut päätelmään että alat löytää Herran Kristuksen omalta kohdaltasi, ei negatiivisesti, päinvastoin.
Seuralaisesi taitaa olla selvempi kuin sinä, eikö niin ?
ohi maalin.
päinvastoin. Mitä, mitä, mitä? Olenko oman itseni negaatio vai menninkäinen vai molempia? Millaisesta olemisen muodosta ja millaisella olemisen tasolla on kyse? Teologista aritmetiikkaa?! Oliko menninkäinen Jumalan ruumiillistuma? Jos oli, mitä se kertoo Jumalasta ja miten vaustaus 42 liittyy kaikkeen tähän?
on tällä hetkellä mustekala astraalitasolla... Se siitä selvyydestä:(