dinosaurukset hallitsivat maailmaa? Niiden valtakausi oli pitempi, kuin mitä nisäkkäitä on Maapallolla ollut.
Missä jumala oli silloin,
Teotwawki
9297
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 9
Vanhimmat
"He was outside taking a piss" :)
jumalaa ei oltu luotu silloin vielä...jumala luotiin sitten parin miljardin vuoden jälkeen, juotiin häppää ja hurahdettiin..hähähähääää
Jumala on. Ei koskaan oli tai tulee olemaan.
Jumala on olematon. Ei koskaan ole tai tule olemaan.
Mitään muuta ei ole kuin Jumala.
Korvessa 4.4. ilmestyneessä SS:issa kirjoittaa tutkija vastausta kysymykseesi aika hyvin. Jokaisen soisin sen lukevan, niin hyvin hän on pohtinut todisteiden valossa kaikkeutta ja sen syntyä. Siinä jutussa on jokaiselle jotakin rakentavaa ajatusta. Ehkä se löytyy nettiversiosta.
http://www.savonsanomat.fi/mielipide/mielipidekirjoitukset/alkuräjähdystä-edeltävässä-tilassa/405120
"Ennen alkuräjähdystä ei ollut aikaa eikä välimatkoja."
Kenelläkään ei ole asiasta mitään tieteellistä tietoa, joten tämän vuoksi kaikki asiasta tehtävät päätelmät ovat nollan arvoisia, kuten tämä:
"Sen vuoksi voidaan sanoa, että alkuräjähdystä edeltävä tila eli yhtenäiskenttä on läsnä kaikkina aikoina tässä ja nyt."
Alkuräjähdystä ennen ei kirjoittajan mukaan ollut aikaa, joten sitä "edeltävää tilaa" ei olisi pitänyt olla, ei myöskään sitä aiheuttavaa prosessia. Sitten: "yhtenäiskenttä" - täyttä huuhaata, samoin loppulause. Se on vain tuuleen kylvettyä iloittelua ja runoilua, mutta tieteen kanssa sillä ei ole mitään tekemistä. Jos joku sanoo sitä hypoteesiksi, niin muistakoon kuinka spagettihirviö on sitä myös.
"transsendenttisessa meditaatiossa koettava syvä sisäinen hiljaisuus on kontaktin ottamista yhtenäiskenttään"
Tuo kaveri on aika pahasti sekaisin. Valkoparta, älä enää lähetä mitään tuollaista soopaa.
Yhtenäiskentän ääretön organisoiva voima luo jatkuvasti uutta ja ylläpitää elollisten olentojen evoluutiota.
Seuraava suuri tieteellinen oivallus tulee olemaan Hagelinin mukaan se, että yhtenäiskenttä on itse asiassa yhtä kuin tietoisuus.
Valkoparta lähetti linkin ja kysymyksen, ei mitään muuta. Tiede on pihalla kuin lumiukko. Tieteen tehtävä on itselleen se todistaa.