Vuosaaren lähiö

vuosaaren asakusluvuksi tulee 22 000 max,

nyt siellä on 35 000


http://yle.fi/elavaarkisto/?s=s&g=1&ag=5&t=81&a=1119


http://fi.wikipedia.org/wiki/Vuosaari
1238
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Ei tapoja, ei kieltä haisevat. Pitäskö siihen tottua vai pitäskö niiden sopeutua maahan paremmin. Aiheestahan ei saa puhella, kun rasistiksi leimataan. Hälläväliä meininki ei ole oikee ratkasu.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


hannu karpo kertoo kirjoitti:

vuosaaren asakusluvuksi tulee 22 000 max,

nyt siellä on 35 000


http://yle.fi/elavaarkisto/?s=s&g=1&ag=5&t=81&a=1119


http://fi.wikipedia.org/wiki/Vuosaari

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu