kuoleeko jos tiputtaa

Myytinmurtajissa ne tais joskus kokeilla tuota mutta en vaan muista tulosta. Suurjännite käristää ihmisen mutta verkkovirta tappaa siten, että sydän menee kammiovärinään, jolloin tietysti menisi tajukin ja hukkuminen ainakin seuraisi.

Meinaan vaan jos haluais tästä murheesta pois mutta sen pitäisi olla henkivakuutuksen takia tapaturma.

Mitä meinaatte?
1685
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

että jää vakuutusrahat saamatta, kun nettiin tuollaisia kirjoittelet.

Tietoja nimittäin tallentui Eniron palvelimelle viestiä lähettäessäsi, joilla voidaan jäljittää mistä ko. viesti kirjoitettiin. Mikäli vaikkapa vakuutusyhtiö tekee tutkintapyynnön poliisille.

No oon sähkäri ja useita sähköiskuja saanut. Minulla on jopa perinnöllisiä rytmihäiriöitä.
Sen voin kertoa, että sähkömiehet kuolee useiten tippumalla eikä sydämmen stoppaamiseen.

Turhaan kultanikin oli huolissaan vaikka voi kuulostaa hurjalta, että työskentelemme välillä sähköt päällä.

Sähkössä piilee jujuja ja on ihmisiä jotka ovat salamastakin selvinneet hengissä.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


hiustenkuivaajan kylpyyn? kirjoitti:

Myytinmurtajissa ne tais joskus kokeilla tuota mutta en vaan muista tulosta. Suurjännite käristää ihmisen mutta verkkovirta tappaa siten, että sydän menee kammiovärinään, jolloin tietysti menisi tajukin ja hukkuminen ainakin seuraisi.

Meinaan vaan jos haluais tästä murheesta pois mutta sen pitäisi olla henkivakuutuksen takia tapaturma.

Mitä meinaatte?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu