Jeesuksen tahto

8233
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

Siis...eh......n..................
...
...

Äänestä

Et ymmärrä.
Kuinka moni ihminen on pelastunut alkoholismista, huumeista, väärästä sukupuolesta seksuaalitoiminnoissa jne...

Jos yksi saatanan antikristukseen vinksahtanut ihminen väärinkäsittää oikean Kristuksen hengen, joka normaalisti muuttaa ihmisen vakaaksi perheelliseksi heteroseksuaaliksi vakiintuneessa parisuhteessa.
Suklaarei'än nainti on myös homoakti, vaikka tekisitte sen naisen kanssa, sodomiitit.
Ei yksi mätä muna, puhtoisessa munakorissa saa leimata kaikkia.
Ottakaa te pakana-ateistit jeesus herraksi, ja te pelastutte.

Kuinka moni pelastuu Kristuksessa!!!, joka on Herra, tämä on totta.

Äänestä
  • näyttöä - siitä pelastumisesta?

    Äänestä

  • Mutta tietysti sinä väität muuta.

    On sairasta uskoa johonkin henkiolentoon ja taivaaseen ja sitten ampua poikansa.

    Äänestä

  • Raamattu on väkivaltaopus ja fundamentalistinen kristinusko on maailmanlopun lahko.

    Äänestä

  • "Kuinka moni ihminen on pelastunut alkoholismista, huumeista, väärästä sukupuolesta seksuaalitoiminnoissa jne... "

    En tosiaan tiedä, kerro ihmeessä!

    Äänestä

väärää ja pahaa lietsovatkaan iltalehdet! Sitten on ihmisiä, jotka ihan elävät näillä teksteillä. Outoa on. Sitä ei kukaan meistä voi kuin arvailla, mikä äitiin on mennyt, miksi teki noin onnettoman teon.

Nyt lapset nukkumaan. Öitä vaan.

Äänestä
  • Uskonto sekoitti pään.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


toteutui. kirjoitti:

http://www.iltalehti.fi/ulkomaat/200904089387287_ul.shtml

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu