Poistetaan poistetaan

Ei anneta keskustelun jatkua isän ja pojan rakennusfirma sotkuista ja tuomioista. Eikähän sitte lehtien yleisön osastot anna kirjoittaa. No, onhan ne säännöt oltava tääläkin.
12905
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 12

Vanhimmat

Mitä toisten sotkut sulle kuuluu? Kirjoita sä vaan omista sotkuistasi.

Äänestä
  • Kato mulla ei ole tollaisia sotkuja!!!!!!!! Siitä vain kysellään niin paljon niin ajattelin herättää keskustelun. Ja jos ei täälä selviä niin muualla sitten. Se vituttaa kun muut maksaa veronsa ja muut lainmukaiset kulut ja muut tekee vuosia vääryyttä ja hyötyy siitä.

    Äänestä

  • ei kato kirjoitti:

    Kato mulla ei ole tollaisia sotkuja!!!!!!!! Siitä vain kysellään niin paljon niin ajattelin herättää keskustelun. Ja jos ei täälä selviä niin muualla sitten. Se vituttaa kun muut maksaa veronsa ja muut lainmukaiset kulut ja muut tekee vuosia vääryyttä ja hyötyy siitä.

    Vai ollaan sitä siisti ja lainkuuliainen ja vain hiukka utelias ja huonoa julkisuutta ko. henkilöille tahtova. Nyt ei muu auta. Sun pitää lukea ittes tuomariksi, niin saat pistää kaikki maaliman rötöstelijät telkien taa.

    Äänestä

  • ei kato kirjoitti:

    Kato mulla ei ole tollaisia sotkuja!!!!!!!! Siitä vain kysellään niin paljon niin ajattelin herättää keskustelun. Ja jos ei täälä selviä niin muualla sitten. Se vituttaa kun muut maksaa veronsa ja muut lainmukaiset kulut ja muut tekee vuosia vääryyttä ja hyötyy siitä.

    näiden sankareiden verorästit. Mutta näkyy niillä olevan ihailijoita ja perseennuolijoita. Sehän on sitä "pohojalaasta rehellisyyttä ja suoraselekääsyyttä". Tämä pöykäriperinne on häpeäpilkku(ja ISO) muuten niin hyvässä heimomme perinteisessä maineessa.

    Äänestä

mutta kaupunkimme johtoporras haaskaa meidän kaikkien rahoja ja niitä ei panna vastuuseen. Ymmärrän tästälähtien kaikkia talousrikollisia ja sympaniani saa, hehän joutuvat vastuuseen teoistaan. Joten tämä isä ja poika ovat sankareita.

Äänestä
  • pitkän kiinteän ulosteen, mutta talousrikolliset "sankarit" varattomina käräjöivät aina meidän rahoillamme. Ja nauravat partaansa perustaen taas uuden jo etukäteen tuhoontuomitun firman . Ja taas me kustannetaan käräjät...

    Äänestä

vaikka sun elämääsi ja tekemisiäsi?

Laitappa alustus kyllä me jatketaan siitä eteenpäin.

Äänestä
  • oikeudenkäyntikulut, jotka ei ookkaan pieniä, joutuvat veronmaksajat maksamaan, koska nämä onnettomat luuserit(omasta mielestään väärinkohdellut sankarit) ovat yleensä varattomia.
    Voi reppanoita, kun on 500-sarjan Mersustakin vielä monta erää maksamatta. Tästä on vähä vaikia alustaa sen kummempaa rötöstelyä, kun joka sentti ansaitaan rehellisesti kaupungin palkanlaskijan koneen läpi vähentämällä kaikki yhteiskunnalle kuuluvat kulungit, joita kasvattaa jatkuvasti varattomien käräjöinnit.

    Äänestä

  • talousrikollisten kirjoitti:

    oikeudenkäyntikulut, jotka ei ookkaan pieniä, joutuvat veronmaksajat maksamaan, koska nämä onnettomat luuserit(omasta mielestään väärinkohdellut sankarit) ovat yleensä varattomia.
    Voi reppanoita, kun on 500-sarjan Mersustakin vielä monta erää maksamatta. Tästä on vähä vaikia alustaa sen kummempaa rötöstelyä, kun joka sentti ansaitaan rehellisesti kaupungin palkanlaskijan koneen läpi vähentämällä kaikki yhteiskunnalle kuuluvat kulungit, joita kasvattaa jatkuvasti varattomien käräjöinnit.

    kun omaisuus ulosmitataan, siis he vastaavat teoistaan. Taitaa muuten olla ainut ammattikunta, joka nimenomaan vastaa teoistaan ja tekemättä jättämisestään. Muitahan palkallisia ja virkamiehiä ei panna taloudelliseen vastuuseen mistään virheistään. Työllistäessään yritys on maksanut valtavat verot yhteiskunnalle, joten taitaa olla moneen kertaan jo etukäteen maksettu nämä oikeudenkäyntikulut.

    Sure sitä ennemmin, kun ehkä näistäkin kadehdittavistasi henkilöistä tulee yhteiskunnan elätettäviä nyt jatkossa.

    Autoasiasta senverran, itse et siis koskaan ole saanut ajaa kunnon autolla, oletkohan päässyt edes kyyttiin.

    Hyvät Pitkätperjantait sinulle kuitenkin, kyllä se aurinko vielä paistaa risumajaankin!

    Äänestä

...poistoon yksityisyyden suoja ja keskeneräinen tutkinta/oikeusprosessi.

Ei sitten tullut aloittajalle mieleen että mahdollisesti rikkoisi lakia kirjoituksellaan.

Äänestä
  • Onhan tämä isä/poika yhdistelmä jo virallisen tuomionsa saaneet. Ehdotonta tuli isälle ja molemille satojen tuhansien korvaukset.

    Äänestä

  • Tuomionsa kirjoitti:

    Onhan tämä isä/poika yhdistelmä jo virallisen tuomionsa saaneet. Ehdotonta tuli isälle ja molemille satojen tuhansien korvaukset.

    Eihän tämä meidän kaupungin valtuutettu,josta kirjoiteltiin tässä viikko pari sitten, joutunut juuri tämän saman isä/poika yhdistelmän uhriksi. Hänhän on niille tehnyt töitä kuulema vuosikymmenen kohta.

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


aina vaan kirjoitti:

Ei anneta keskustelun jatkua isän ja pojan rakennusfirma sotkuista ja tuomioista. Eikähän sitte lehtien yleisön osastot anna kirjoittaa. No, onhan ne säännöt oltava tääläkin.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu