Voiko TTA Mikkonen yletä

Everstiluti on korkein reserviläiselle myönnettävä sotilasarvo Suomessa. Voisiko superansioitunut monitoimimies Timo Mikkonen yletä everstiluutnantiksi? Jos joku reserviläinen, niin nimenomaan Timo pitäisi ylentää. Pyyteetöntä työtä maamme turvallisuuden eteen ja ansiokas ura toimittajana.
10215
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat

mitä hän on tehnyt maamme turvallisuuden eteen?

Äänestä
  • kun on majurin natsatkin saanut. Käynyt tunnollisesti kertuuharjoituksissa, välillä jopa kutsumatta.

    Hieno mies!

    Äänestä

  • ja minä yhteensä kirjoitti:

    kun on majurin natsatkin saanut. Käynyt tunnollisesti kertuuharjoituksissa, välillä jopa kutsumatta.

    Hieno mies!

    saa pelkistä tv ohjelmista.

    Äänestä

  • ja minä yhteensä kirjoitti:

    kun on majurin natsatkin saanut. Käynyt tunnollisesti kertuuharjoituksissa, välillä jopa kutsumatta.

    Hieno mies!

    kuka tahansa vänrikkinä siviiliin päässyt.
    Riittää, kun käy kaikissa kertausharjoituksissa, jonne käsky käy ja ottaa aktiivisesti osaa vapaaehtoiseen maanpuolustustyöhön.
    Näin Tititaa menetteli ja on vielä jonkun sortin sotahullu.
    Ilmeisesti kapiaisten p***een nuolenta tuotti tulosta.
    Mitä sellaisen miehen päässä liikkuu, joka kutsumatta menee kertausharjoituksiin maastopuku päällä ja majurin jämät kauluksessa. Eikä ollut edes reservissä enää.
    On siinä saattanut harjoituksen komentajaa hymyilyttää.

    Äänestä

kakarat, kuin ADHD ja fraasit opeteltuja.

Voi paska, mikä ohjelma, niinkuin esileikkiä

MAILMAN PARANTAJAA,

SYÖKÖÖN MUNIA, ETTÄ JAKSAA, vaimoke, kuin puustapudonnen näköinen. taitaa olla hönöissä koko porukka

Äänestä
  • toinen pojista sanoi hankkivansa pistoolin ja rva TiiTaa ojensi lastaan niin sujuvasti ja "ymmärtäväisesti", että rohkenen epäillä, että kohtaus oli etukäteen harjoiteltu.

    Äänestä

On täyttänyt 60 v. jolloin poistetaan reservistä.
Hän on 1. luokan nostomies.
Googlaa hakusanalla nostoväki.

Äänestä
  • akkojen hameitako. Eipä siihen tarvita mitään arvokasta, ( irvokas kelpaa)

    Äänestä

  • Painoja, vai ?????????? kirjoitti:

    akkojen hameitako. Eipä siihen tarvita mitään arvokasta, ( irvokas kelpaa)

    Nostoväki tarkoittaa rauhanoloissa asepalveluksesta vapautettuja.

    Nostoväki jaetaan kolmeen luokkaan, siten että

    I luokkaan kuuluvat ne asevelvolliset, joiden reservissäoloaika on päättynyt;

    II luokkaan ne, jotka ovat olleet kutsunnan alaisia, mutta jotka ovat vapautetut rauhan aikana palvelemasta vakinaisessa väessä; sekä

    III luokkaan ne asevelvolliset, jotka eivät vielä ole olleet kutsunnassa, ne, jotka ovat velvoitetut saapumaan uudelleen tarkastettaviksi ja ne, jotka ovat saaneet vakinaiseen palvelukseen astumisen lykkäystä tai edelleenpalvalemisen lykkäystä.

    Lähde: Wikipedia

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


everstilutiksi? kirjoitti:

Everstiluti on korkein reserviläiselle myönnettävä sotilasarvo Suomessa. Voisiko superansioitunut monitoimimies Timo Mikkonen yletä everstiluutnantiksi? Jos joku reserviläinen, niin nimenomaan Timo pitäisi ylentää. Pyyteetöntä työtä maamme turvallisuuden eteen ja ansiokas ura toimittajana.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu