kaaduin muutama viikko sitten oikealle kyljelleni jäätikköisellä tiellä.. ja löin kait tuon oikean käteni koskapa se meni saman tien turraksi.. No, pääsin sieltä omin avuin pois.. ja kävin lääkärin puheilla seuraavana päivänä, mutta se vain sanoi, että laita lunta tuohon käteen.. Mä olen laittanut siihen Icepoweria, jota löytyi tuolta.. se on hieman auttanut.. mutta mistä johtuu että tuo ranne sitten on vielä edelleen kipeä.. ja se naksuu kummasti jos nyt sitten vaikka yritän jotain sillä tehdä..
Kertokaapas mistä moinen vaiva vois johtua?
Ranne kipeänä
4
290
Vastaukset
- sitä
kuvattu laisinkaan??!!!
- että otat
pirre-tyttö kirjoitti:
se käski vain laittaa lunta..
Ajatteli varmaan että otat yhteyttä, jos se sillä kylmällä ei mene ohi. Jos on vaan pehmytkudosten venähtymä, kylmä auttaa siihen ja menne ohi, mut en osaa sanoa, missä ajassa.
Jos hiusmurtumia tullut, ne eivät heti edes näykkään vaan muutamien viikkojen päästä, muisteleisin, että peräti pitäisi odottaa 6 viikkoa ennenkuin ne voidaan kuvista nähdä. - hiusmurtuma
että otat kirjoitti:
Ajatteli varmaan että otat yhteyttä, jos se sillä kylmällä ei mene ohi. Jos on vaan pehmytkudosten venähtymä, kylmä auttaa siihen ja menne ohi, mut en osaa sanoa, missä ajassa.
Jos hiusmurtumia tullut, ne eivät heti edes näykkään vaan muutamien viikkojen päästä, muisteleisin, että peräti pitäisi odottaa 6 viikkoa ennenkuin ne voidaan kuvista nähdä.näkyy aiemminkin, mitään kuutta viikkoa tarvitse odotella.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1043695
Nyt tajusin mitä haet takaa
En epäile etteikö meillä olisi kivaa missä vaan. Se on iso hyppy henkisellä tasolla sinne syvempään päätyyn, kuten tiedä413183- 2272784
Kukapa se Ämmän Kievarissa yöllä riehui?
En ole utelias, mutta haluaisin tietää, kuka riehui Ämmän Kievarissa viime yönä?382349- 351666
Naiselle mieheltä
Huomasin tuossa, että jääkaapissani on eräs sinun ostamasi tuote edelleen avaamattomana. Arvaatko mikä?241486Salilla oli toissapäivänä söpö tumma
Nuori nainen, joka katseli mua. Hymyili kun nähtiin kaupan ovella sen jälkeen411466- 141351
- 151311
- 221271