Hei, ollaan lohjalle nyt tulossa asumaan ja tarkoitus olisi noihin koulunasuntoihin muuttaa..rusthollin tai eloniemenkaudulle. Millaisia asuntoja nuo mahtavat olla? Ollaan muuttamassa joko solukaksioon tai sitten 1h tupakeittiö ratkaisuun, kumpaa suosittelisitte?
koulun asunnota
aliizz
2278
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
jos vain mitenkään mahdollista...älä muuta näihin asuntoihin lainkaan!!! ovat huonossa kunnossa, mölyä riittää ja tavaraa häviää..
muutama vuosi sitten asuin rusthollinkadulla vajaan vuoden ja huonossa kunnossa ovat ja vissiinki melkosen homeisia... silloin muistaakseni kuraattorille ja isännöitsijälle ainakin mainitsin että taitaa talo olla aika läpi homeessa mutta kaikki olivat vähän sitä mieltä että jaa valitappa asiasta sitten jonnekin... taisi joku labra opiskelija tehdä ihan omaksi ilokseen siellä jonkin sisäilmamittauksenkin ja sai kuulemma aika ikävii tuloksia... lohjalta vaan opiskelijan todella vaikee saada kämppää mistään muualta kun noista opiskelija asunnoista... :(