Eieun nollalinja pitää!

On se komeaa keskustelua tolta suomieieu-veitikalta! Taitaa vaan iskeä päätään Hangon mäntyyn.....
3143
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

siltä, ettei hänen esittämiinsä faktoihin taida olla kenelläkään kykyä vastata, tunnustautumatta maanpetturiksi? Siksi kait se nollalinja, tuumaa siitä.

Äänestä
  • Toinen cut&pastee, niin vähän vaivalloista koko ajan kirjoittaa pitkiä vastauksia. Hän ei itse taas vastaile kovin älykkäästi, vaan menee heti cut&pasteemaan seuraavaa kirjoitusta.

    Sitten hyvät keskustelut spammataan ulos kun mies vetää n 1 uutta otsikkoa päivässä. Pienissä määrin ne ovat hyviä keskustelun aloituksia, mutta niitä ei pitäisi pistää paljon enempää kuin yksi tai korkeintaan kaksi päivässä, ja jos edellisistä on hyvä keskustelu käynnissä, niitä ei pitäisi kirjoittaa - siis cut&pasteta - ollenaakn.

    Äänestä

  • VilleL kirjoitti:

    Toinen cut&pastee, niin vähän vaivalloista koko ajan kirjoittaa pitkiä vastauksia. Hän ei itse taas vastaile kovin älykkäästi, vaan menee heti cut&pasteemaan seuraavaa kirjoitusta.

    Sitten hyvät keskustelut spammataan ulos kun mies vetää n 1 uutta otsikkoa päivässä. Pienissä määrin ne ovat hyviä keskustelun aloituksia, mutta niitä ei pitäisi pistää paljon enempää kuin yksi tai korkeintaan kaksi päivässä, ja jos edellisistä on hyvä keskustelu käynnissä, niitä ei pitäisi kirjoittaa - siis cut&pasteta - ollenaakn.

    samaa mieltä, ehdotinkin taannoin(vaikka EU:ta vastustankin), että osallistuisi keskusteluihin saarnaamisen sijasta, mut eipä mennyt jakeluun.

    Tulikin mieleen, kun näistä globaalivaikutuksista ollaan puheltu ja kirjoiteltu tuolla palstoilla, tuo, oliko nyt Atrian pomon ehdotelma ottaa mallia aasialaisista ja poistella ylityökorvaukset/vuorotyölisät ja huomautus siihen päälle, että siellä tehdään 7 päiväistä työviikkoa, vain pienenä vihjeenä;) Uutista en onnistunut linkittämään, lehti kun vaatii rekisteröitymään, mutta muutama kommentti aiheesta löytyi samaisen lehden keskustelupalstalta, savolaista supliikkia;)
    http://savonsanomat.fi/index.php3?Depa=foorum&act=list&upm=10139

    Menee mielenkiintoiseksi, kun EU:kin on eikä kuitenkaan tee mitään, taitaa enemmän kannustaa noita pomoja.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


jooEUjaSuomi kirjoitti:

On se komeaa keskustelua tolta suomieieu-veitikalta! Taitaa vaan iskeä päätään Hangon mäntyyn.....

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu