Jeesushan antoi viinitarhan temppeleineen Saatanalle?

Joh. 14:30    
"En minä enää puhu paljoa teidän kanssanne, sillä maailman ruhtinas tulee, ja minussa hänellä ei ole mitään."
3122
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Niin, Kristushan ei roiku ihmisissä kiinne ikään kuin pieni lapsi joka lähes kaikessa tukeutuu äitiinsä. Vaan antaa niiden kaikkien ihmisten mennä omia menojaan, jotka eivät hänestä perusta eivätkä häntä minään pidä.
Eikä tuolle sinänsä ole mitään tehtävissä, muuta siis kuin jotta jokainen itse ensisijassa katsoo jota tekee ja jota sanoo läheisilleen, omaisilleen
ja lähimmäisilleen. Rakkaus on kuitenkin valtava tekijä ja antaa voimaa tarpeen tulleen, ja tässä yhteydessä tietenkin tarkoitan meidän Luojamme taivaallisen Isän rakkautta. Ja Kristuksen meidän Paimenemme rakkautta, joka ei milloinkaan sammu rajuilman kohdalla, eikä laannu kovimman tuulen tuiskeessa.

Äänestä
  • Joh. 14:30
    "En minä enää puhu paljoa teidän kanssanne, sillä maailman ruhtinas tulee, ja minussa hänellä ei ole mitään."

    Siinähän Jeesus sanoo, että "maailman ruhtinas tulee" hänen tilalleen.

    Äänestä

  • Joh.14:30 kirjoitti:

    Joh. 14:30
    "En minä enää puhu paljoa teidän kanssanne, sillä maailman ruhtinas tulee, ja minussa hänellä ei ole mitään."

    Siinähän Jeesus sanoo, että "maailman ruhtinas tulee" hänen tilalleen.

    Haluatko analysoida yhtä jaetta ilman asiayhteyttään?

    Maailman ruhtinas on isä Perkele jota erittäin monet ihmiset pitävät jopa ainoana jumalanaan. Ja kertovat hänen kaikista ihmeellisistä teoistaan, kirjoittamalla aina esim. jumala sanan isolla etukirjaimella muunmuassa. Ja myös vetoamalla aina yhteen tiettyyn kirjaan jonka ovat jotkut toiset ihmiset kirjoittaneet kauan aikaa sitten itseään varten. Kristus kyllä teki selväksi tuon kaiken jo, myös, kauan aikaa sitten, lähettämällä maailmalle useita kymmeniä opetuslapsiaan joilla oli mukana eväinään elävää Sanaa ja ilosanoma sekä kaikki ns. Kristuksen opetukset. Ja näin ihmiset tulivat tuntemaan hänen, Kristuksen taivaallisen Isän. Mutta Isän perivihollinen ei sitä hyvällä katsonut, vaan antoi vihansa langeta opetuslapsien ja kaikkien kristityiden päälle. Tässä jamassa me vieläkin sitten oleskellaan ja kyyhötetään kuin pakolaiset. Ja sen voi havaita tälläkin palsttalla alinomaan, meinaan tuon vihan.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Näin sanassa sanotaan. kirjoitti:

Joh. 14:30    
"En minä enää puhu paljoa teidän kanssanne, sillä maailman ruhtinas tulee, ja minussa hänellä ei ole mitään."

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu