Mulle mahtuisi n.17tuumaa, mikä olis hinta/laatusuhteeltaan sieltä parhaasta päästä.
Mikä antenni toimis huonoissa olosuhteissa, vai olisiko vahvistin parempi vaihtoehto.
Mikä antenni toimis huonoissa olosuhteissa, vai olisiko vahvistin parempi vaihtoehto.
Vastaukset 5
Vanhimmat
hinta-laatusuhteeltaan paras on aina joku tarjous. Hinnat elää ja muuttuu koko ajan. Listahinta on aina tyyris.
Eilen Anttila kauppasi Keskon art-mito/mito merkkistä 16 tuuman telkkua muistaakseni alle 250e. Siinä on dvd soitin mukana ja toimii myös 12V. Minusta esim siinä on hinta/laatu kohdallaan.
Tuo telkku on sama jota myydään myös esim Grundig merkillä
Kannattaisi vilkaista verkkokauppa.com`in sivustolta. Itse sitäkautta viimekesänä ostin 20" LG/HD-ready TV/monitori yhdistelmän. Siis voin käyttää sitä myös läppärin monitorina digiboxi/skart-toimintojen lisäksi. Nivelletyn seinäkiinnityssarjan avulla asennuskin oli toimivan kätevä.
Noita analogisella virittimelläkin varustettuja TV/monitorivermeitä saa erittäin hyvällä hinta/laatusuhteella ja kukaties tuo sinunkin tarpeesi tulee tuon verkkokaupan kautta täytettyä.
Tom...
Tällaista tämä on kun sama pää kesät talvet. Piti nimittäin vielä mainita tuosta antenniasiastakin.
Päädytpä sitten mihin antenniratkaisuun tahansa (esim. Logperiodinen), kannattaa antennijärjestelmä varustaa 12V TV/FM antennivahvistimella. Silloin ääriolosuhteissakin on hyvinkin todennäköistä saada riittävä singnaali digiboxilleen. Itselläni Nokian T110 pelittänyt vallan mainiosti. Jos ei olisi antennivahvistinta, olisi toimivan kuvayhteyden saaminen niin ja näin. Vahvistimessa olevalla FM-jakosuotimella saat samalla radiosikin pelittämään.
Tom...
eikä maksa kun 99 euroa. uutiset ja sää....Toimii erittäin hyvin.
Voiko tällainen: http://www.caravankauppa.com/PublishedService?file=page&pageID=9&itemcode=POCKET43 Oikesti toimia myös ajon aikana? kaikki ajonaikana toimivaksi ilmoitetut laitteet (digiboksit) ovat olleet min. 400