Hei kaikki isot , rintavat, kurvikkaat, lantion omaavat naiset.
Kyselisin neuvoa oletteko tilanneet vaatteita netin kautta ?
Mitä nettiä suosittelette?
Onko ulkomailla ollut joku kiva netti ?
Löysin tälläisen Misura oy joka myy vaatteita isoille tytöille.
Onko joku kokeillut Misuraa ?
Itse olen käynnyt Lorellassa, Lorellan Outletissä ja ostanut Klingelin kautta.
Joskus olen käynnyt Di Donnassa , Hakaniemessä , Toisella Linjalla.
Enempää kokemuksia liikkeistä ei ole.
Oletteko Kokeilleet tilata
11
1997
Vastaukset
tuolla sivustolla on keskustelua nettikaupoista(kin). käy ihmeessä tutustumassa!
palvelu oli asiallista ja ystävällistä, melko nopeaa ja vaate mieluinen :D
- olen
mäkin kokeillut ja hyvää sanottavaa on mullakin. vaihtokin sujui :)
- Zimba
Erittäin hyvät kokemukset myös täältä: http://www.bedivine.fi/
- tilailija
Itse olen tilannut Wishwearista johon olin tosi tyytyväinen. Laadukkaat tuotteet. Hobby hall myös hyvä, Anttilassa joskun aika huono laatu, Cellbes oli aivan pohjnoteeraus. Toimitus kesti kuukausia ja laatu aivan uskomattoman surkea.
- ja löytänyt myös
Olen kokeillut Misuraa, ollut tyytyväinen kaikin puolin. Lisäksi olen käynyt Boutique 52:ssa Yrjönkadulla, löysin joskus kengät sieltä, muuten minulle vähän liian hintavaa.... sekä Norassa Mannerheimintiellä olen myös tehnyt ihania löytöjä, siellä on halpaa mutta ei kovin paljon nuorille tarjontaa. Lorellassa on ihan liian tanttamaisia "miun makuun"
- mutta ne,,
vaatteet mitkä tilasin ei kuitenkaan ollu sopivia. Mutta aion jatkossakin kokeilla. Koska palautus toimi hienosti ja rahat palautettiin tilille ripeästi. Palvelu oli hyvää, vaikka kauppoja ei nyt tullutkaan.
- nim. lia juhlamekko
Kuukausi sitten palautin tuotteen, otin kahdesti yhteyttä ja laitoin tilitietoni. Rahoja ei ole tullut eikä yhtydenottoa. Yritin soittaa, mutta puhelinnumero ei ole käytössä?? Sähköpostiini tuli kuitenkin (automaattinen) viesti tarjouksista. En suosittele palvelua. Jos joku Misuralta lukee viestiäni, niin toivon pikaista yhteydenottoa!!
- kaikki hyvin
Olen tilannut ja kaikki toimii.Kerran en onnistunut ja otin s-postitse yhteyttä ja sieltä vastatiin pian ja homma toimi.Olen myös aina toivonut uutuuksia..ja hyvin kuuntelevat.
- nim. lila juhlamekko
Jes! Sain viimein yhteydenoton ja rahatkin tuli tilille. :)
- laila
oon kerran tilannut nyt alkuvuodesta ja monesti aiemmin harkinnut tilausta. sain tuotteen jonka mittatietojen mukaan piti olla jopa reilumman oloinen kuin mitä yleensä käytän ja piti vielä joustaakin. koko olikin väärä :(
palautin tuotteen ja onneksi olen tilannut laskulla sillä yhteydenottoihini ei ole vastattu ja seurantatunnuksen mukaan palautus lojuu edelleen postissa ???
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Duunarit hylkäsivät vasemmistoliiton, siitä tuli feministinaisten puolue
Pääluottamusmies Jari Myllykoski liittyi vasemmistoliittoon, koska se oli duunarien puolue. Sitä samaa puoluetta ei enää2345340Olen väsynyt tähän
En osaa lopettaa ja koen huonoa omaatuntoa tästä. Kaikki on muutenkin turhaa ja tekemisesi sattuvat. Tunteita on vain hy465220Oppiiko vasemmistolaiset valehtelun jo kotonaan?
Sillä vasemmistolaiset/äärivasemmistolaiset valehtelee ja keksii asioita omasta päästään todella paljon. Esim. joku vas2212870Seuraava hallituspohja - Kokoomus, kepu, persut + KD
Kokoomus saa ainakin 20% kannatuksen ensi vaaleissa, keskusta sanoisin noin 15%, persut todennäköisesti enemmän, ehkä 171442434- 652042
- 701840
- 2081704
Miksi et voi tutustua minuun irl?
Vastaa yleisellä tasolla/ympäripyöreästi, jos pelkäät tunnistamisia.1841343Muistakaa persut, että TE petitte, ei kokoomus
Miksikö kukaan ei arvostele kokoomusta? No sen vuoksi, että kokoomus noudattaa vaalilupauksiaan. Sen sijaan TE persut,121249Martina tienaa itse rahansa
Ei tarvitse anella elättäjältään rahaa, ruokaa ja laukkuja.3211197