Loose change murskattuna!

6534
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Kaikkea voi väittää, kuka uskoo.

Äänestä

  • Ha ha ha! kirjoitti:

    Se on aivan sama mitä jenkkihallistuksen puffarit yrittää sanoa, se on sana sanaa vastaan ja itse uskon että jekki hallitus on kusipää huijari !

    Että näin !!!!!

    Äänestä

  • jejejejejejep kirjoitti:

    Se on aivan sama mitä jenkkihallistuksen puffarit yrittää sanoa, se on sana sanaa vastaan ja itse uskon että jekki hallitus on kusipää huijari !

    Että näin !!!!!

    jenkkihallituksella ei ole mitään todellista tarinaansa tukemaan, on ainoastaan sepite, joka meidän pitäisi vain mukisematta uskoa kaiken tapahtuneen jälkeen:

    a) kahteen torniin osui koneet, kolme sortui
    b) vain silversteinin rakennukset sortuivat kokonaan korjauskelvottomiksi
    c) yhdenkään tornin sortuma ei hidastunut eikä pysähtynyt, ei tapahtunut keikahduksia, vaan sortuivat täysin suoraan alas kovinta mahdollista vastusta vasten ja täydellisesti ja hirmuisella nopeudella
    d) samanaikaiset ja ennakoidut harjoitukset vastaavista skenaarioista
    e) hallituksen valheet siitä, etteivät mitenkään olisi kuvitelleet osaavansa aavistaa moisia (vaikka niitä oli harjoiteltu ja harjoiteltiin paraikaa)
    e) ilmatila käytännössä täydellinen kaappareille; ei vastusta, sekä fantomeja tutkamonitoreilla sekoittamaan tilannetta entisestään
    f) ei kaappaushälytyksiä yhdestäkään koneesta, vaikka niihin on lukuisia mahdollisuuksia
    g) kaksi himoittua invaasiota saatiin kätevästi toteutettua (näistä monia dokumentteja)
    h) saddam pois päiviltä, osama kohtalo epäselvä (todennäköisimmin murhattu/kuollut anyway)
    i) surkuhupaisat todisteet, jotka puhuvat pikemminkin hallitusta vastaan kuin arabiterrorismin puolesta
    j) maan johdon sekä usean muun asianosaisen omituiset ja epäselvät kuviot kyseisenä päivänä silversteinien onnekkaat pelastumiset tornituhoista (larry sairastui ja jäi kotiin, molemmat lapset "myöhästyivät")
    k) presidenttien salamyhkäinen kuuleminen
    l) tutkinnan täydellinen puuttuminen ja sen hankaloittaminen sekä vesittäminen myöhemmin
    m) pommien olemassaolon kieltäminen, vaikka sadat todistajat niitä näkivät, kuulivat ja kokivat ja osa tallentui videoille
    m) pentagoniin lentäneen koneen mysteeri ja videonauhojen näytön haluttomuus
    n) pentagonin kadonneet biljoonat
    o) lentoyhtiöiden osakkeilla tehdyt huomiota herättävän suuri kaupankäynti juuri ennen iskuja

    kyllähän tuollainen touhu herättää isoja kysymyksiä ja hurjia epäilyjä jo taviskansalaisessakin, saati sitten poliisissa. mutta kukaan ei halua tutkia, koska hallitus jo "osoitti" syylliset yksinkertaisesti nimeämällä syntipukin ilman tutkimuksia: osama, paha-paha muslimi-osku!

    Äänestä

Hehheh - mikä p....

Äänestä

antaa sotahullulle suurvallalle siunauksensa miehittää kaksi itsenäistä valtiota ilman todisteita heidän oletetusta rikoksistaan, semminkin kun tällä suurvallalla on ollut kova hinku päästä sinne panemaan asiat mieleisekseen järjestykseen!

Irakin miehittämiseen johtaneet joukkotuhoase-todisteet on jo myönnetty ja kuitattu toteamalla "Oops, false intel... We're sorry. But, hey, we killed that evil-guy!". Milloinkahan Afganistanin miehitykseen johtaneet oletetun Al-Qaidan rikoksen todisteet myönnetään? Siihen mennee vielä pari vuosikymmentä, mutta kyllähän poliitikot ajanpeluun osaavat. Mitä kauemmin kykenevät aikaa pelaamaan, sitä pienemmät ovat kansan aggressiot, kun tapaus viimein tulee ilmi kaikessa karmeudessaan.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Ha ha ha! kirjoitti:

Ah ha ha ha ha! It´s time to... deeeee-B U N K !
http://suomenkuvalehti.fi/blogit/kuvien-takaa/loose-change-on-vuoden-televisiomunaus?kommenttisivu=2

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu