http://www.mtv3.fi/viihde/uutiset/musiikki.shtml/859264?vahakainu_henri
Poliisille 10 pistettä.
Saisivat sakottaa jokaista pelleä, jonka mielestä sumuvalojen polttaminen kirkkaalla kelillä tekee auton mukamas hienomman ja nopeamman näköiseksi.
ps. villi arvaus: tämäkin lökäpöksy ajaa bemarilla?
Poliisille 10 pistettä.
Saisivat sakottaa jokaista pelleä, jonka mielestä sumuvalojen polttaminen kirkkaalla kelillä tekee auton mukamas hienomman ja nopeamman näköiseksi.
ps. villi arvaus: tämäkin lökäpöksy ajaa bemarilla?
Vastaukset 13
Vanhimmat
sopii hyvin siihen vanhaan sumuvalonarkomaani -vitsiin :D
sumuvalojen käyttökurssi :D
Mistä ihmeen sumuvalojen polttamisesta kirjoittelet?
Siis yölläkö niitä pitäisi polttaa? Missä? Uunissa vai nuotiolla?
Vai mistä vahan suomesta on kysymys?
se alkoi ihan pienestä mutta lähti pian lapasesta. Poltin ensi kertaa sumuisena syksyaamuna ja tunne oli huumaava, jäin heti koukkuun kuin crackpiippuun. Kuin olisi pirulle antanut pikkusormen se vei koko käden ja pian sumuvaloja oli pakko polttaa koko ajan yötä päivää aina kun olin autolla liikkeellä.
Sain sakkoja, ajokortti lähti, tuli potkut töistä ja avioerokin ennenkuin tajusin miksi ihmisraunioksi olin tullut.
Tällaista kohtaloa ei kelleen toivoisi! Nyt otetaan vain päivä kerrallaan pohjalta toivottavasti nousten.
Ne sumuvalot eivät häiritse mitään, kunhan ovat suunnattu oikein. Enemmän vastaantulijoita häiritsee liian ylös suunnatut lähivalot tai niiden virheellisesti asennetut polttimot. Mutta tätäkään asiaa ne perus-juntti-tuulipukukansa-sumuvalovalittajat eivät tajua! Todennäköisesti tämänkin ketjun aloittaja on itse vaihtanut corollaansa lähivalojen polttimot ja laittanat ne päin helvettiä! Ja paljon näkee niitä perusihmisiä, jotka eivät edes ymmärrä mitkä sumuvalot ovat ja ajeleva ne päällä luullakseen niitä "joksikin lisävaloiksi". Eikä ihmiset muutekaan osaa käyttää autojensa valokytkimiä, ei se ole niin helvetin vaikeaa tutustua oman autonsa käyttöön!!
ajelee yleensä just vanhoilla bemarin paskoilla. E46 sarjalaisilla tai sitten vielä vanhemmilla.
Voi siellä olla joku tradenomi/restonomi/merkonomi tai muukin alemman koulutuksen saanut kuski, mutta yhtä kaikki...
Amis BMW =
Sumuvalot päällä huomattavasti suuremmalla todennäköisyydellä kuin muun merkkisillä tai enemmän koulutetuilla ihmisillä.
Amis pipo/lippis BMW =
Idiootilla sumuvalot aina päällä, jos vaan autosta sellaiset löytyy.
NOT!!!
Ha, ha, ha, ha, ha!!!
Neuvoo toisia ja itse ei osaa. Ei jumalauta mikä pelle!
Vaikeni apina kummasti :-D LOL! Muhahahahaha!
Olen ns. erityinen opiskelija, amiksen tyhmimpiä otuksia ja minua pitää ymmärtää. Sumuvalot mulla on aina päällä. PikkuGeen musa on sitä paitsi tosi hyvää!
Eihän ne nyt päivällä mitään häikäise. Muttakun yöllä poliisit antavat käyttää niitä, noh, itse häikäisen sumaripellet tehokkailla kaukovaloillani...
...ajaa sumarit päällä, bemarikuski..
Kyllä kehtaa vielä näyttää naamaansa julkisuudessa. SIINÄ ON TÄYDELLINEN URPO BMW KUSKI.
Varo näitä!
...