...lellivät ja haalivat Suomeen muslimeita, jotka ihmiryhmänä keskimäärin ovat ehkä maailman kovimpia MONOkulttuurisuuden ajajia?
Miten suvaitsevaisuutta lisää se, että suvaitsemattomia ihmisiä tuodaan ulkomailta Suomeen ja että heidän suvaitsemattomuuttaan vielä kannustetaan antamalla erityisoikeuksia omiin uimahallivuoroihin, pikkulasten pippelien leikkelyihin ja ylipäänsäkin kaikkiin "meidän uskonto kieltää/vaatii"-urputuksiin?
Miksi monikulttuurisuuden
kannattajat...
4297
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Kysymys "Miten suvaitsevaisuutta lisää se, että suvaitsemattomia ihmisiä tuodaan ulkomailta Suomeen ja että heidän suvaitsemattomuuttaan vielä kannustetaan antamalla erityisoikeuksia omiin uimahallivuoroihin, pikkulasten pippelien leikkelyihin ja ylipäänsäkin kaikkiin "meidän uskonto kieltää/vaatii"-urputuksiin?" Vastaus Ei mitenkään. Oliko muuta?
olla luonteeltaan myös retorinen. Tosin tuon ilmiselvän vastauksen ääneen lausuminen on valitettavasti myös tarpeen - jotkut kun ovat niin tyhmiä etteivät tajua että "1 1=2", ennenkuin sen joku heille kertoo. ...tosin kunnon "monikultturisti" sanoisi että matematiikka on RASISTISTA - "kyllä 1 1 täytyy saada olla myös 3 tai 4 tai mitä vaan, jos se haluaa!"
Vastauksia!
Valtio hakee lainaa 30miljardia valtion toimintojen pyörittämiseen. Mitä tapahtuu jos lainaa ei saadakkaan ? Loppuuko pakolaisten auttaminen vai liitetäänkö pari kuntaa taas yhteen ?