Rosvot kiini ja housut pois!

Pate ei paska-YLE:n uutisia kommentoi. Verkkouutiset on ainut ja oikea uutiskanava Patelle. (eivät ole verorahoja pyytämässä) Hyvä, että varkaat saadaan käpälälautaan! http://www.verkkouutiset.fi/
1103
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

http://www.iltasanomat.fi/uutiset/kotimaa/uutinen.asp?id=1675985 Nämä ovat niitä "oikeita" rosvoja, jotka ryöstävät työkseen vanhuksia ja sairaita. Ihmisten välinpitämättömyyden takia heitä ei saada vankilaan. Yksi silminnnäkijä, joka ei vaikene ja homma olisi hoidossa ainakin muutaman kuukauden. Auta poliisia oikeiden rosvojen kiinni saamisessa! Kun näet hämärää porukkaa liikkeellä, niin ajele perässä ja soita poliisille KUN he tekevät rikoksen. Oikeilla asioilla nämä roistot eivät koskaan liiku!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Pate_Keravalta kirjoitti:

Pate ei paska-YLE:n uutisia kommentoi. Verkkouutiset on ainut ja oikea uutiskanava Patelle. (eivät ole verorahoja pyytämässä) Hyvä, että varkaat saadaan käpälälautaan! http://www.verkkouutiset.fi/

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu