Rumpalilegenda Peter Criss

rewsasa

Maailmassa on monia loistavia heavyrumpaleita, mutta on vain yksi joka on täysin ylitse muiden: Hän on Kissin legendaarinen PETER CRISS. Criss soittaa täysin omassa kastissaan vertailtaessa häntä muihin rumpaleihin. Edes ex-kiss rumpalit Singer ja Carr eivät pääse lähellekään siihen agressiivisenn atmosfääriin jonka Criss luo rumpusooloillaan. Crissillä on aivan omintakeinen ja kopioimaton tyyli. Hänen soittonsa on hyvin persoonallinen ja pelkästään nauhahalta kuulemalta voi todeta, että siellä soittaa legendaarinen Criss. Criss on kaikkienaikojen rumpali, ikoni eläessään. Tuskin Kiss olisi koskaan noussut maailmanmaineeseen ilman karismaattista ja upeaa Crissiä. Kissin alamäki alkoikin Crissin poistuttua kuvioista ja uusi tuleminen tuli vasta kun ReUnion toteutui Crissin johdolla. Toivon, että Crissille pitkää ikää, sillä hänen kaltaistaan rumpalia tuskin enää koskaan näemme. Criss elää ikuisesti .

5

419

    Vastaukset 5

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • läskiselekä

      unohtamatta chris sladea,

      • FHA

        Kyllä Eric Carr oli parempi, harmi vaan kun sattuu olemaan kuollut.


      • jatikka
        FHA kirjoitti:

        Kyllä Eric Carr oli parempi, harmi vaan kun sattuu olemaan kuollut.

        Petteri on sysipaska!


    • Jokos tää Peter Criss -provo / teksti täyttää 5 vuotta? Jaksaako alkuperäinen hemmo edelleen postata tätä vai onko joku muu ottanut homman hoitaakseen?

    • J

      Kiss on 1 maailman paskimpia bändejä ja P.C. onneton rumpali, samaa tumpulakastia Lars Ulrichin kanssa. Truth.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Lääkäri Ari Miettinen kuollut 50-vuotiaana

      Sillähän on Youtubessa paljon videoita.
      Maailman menoa
      100
      2663
    2. Romanttisinta

      Mitä hän on tehnyt sinulle?
      Ikävä
      70
      949
    3. 62
      939
    4. Mikä on mielestäsi keskustelupalstan tarkoitus?

      Tuolla toisessa ketjussa kävi ilmi jotain minkä itse koen hieman hassuksi. Nykypäivänä yllättävän moni ilmeisesti kokee,
      Sinkut
      269
      809
    5. Nyt aletaan terveydenhuollossa karsimaan "turhista" operaatioista

      Eräitä toimia ei enää tehdä, vaan yritetään korvata halvemmilla. Nykyään esimerkiksi polven tähystysleikkaukset lähes l
      Maailman menoa
      133
      762
    6. Vieläkö se tarjous

      On voimassa?
      Ikävä
      57
      706
    7. Ttp:llä kuontalot ojennukseen

      Ttp n yrittäjä ilmoitti facessa, että ttp: n tiloihin tulee lokakuun eka vkl parturi. Se tulee parturoimaan vähävaraiste
      Haapavesi
      72
      641
    8. Ketä sinä sitten

      Rakastat?
      Ikävä
      39
      622
    9. Tämmöistähän tämä meillä ollut

      Sanatonta rakkautta.
      Ikävä
      46
      615
    10. Hyvää yötä.....M

      Miten me edettäs...............
      Ikävä
      63
      587
    Aihe