Suuri hormooni takavarikko

Tampereella. Mukana huipuurheilijoita .Lähde Iltalehti.
171
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Mormoonithan tulivat tunnetuiksi jo aikoinaan amerikoissa ryöstömurhaamalla länteen matkaavia uudisasukkaita. Jopa siinä määrin, että tekonsa (joita alkuun luultiin intiaanien tekosiksi) aiheuttivat merkittävää kasvua intiaaneihin kohdistuvassa rasismissa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


näässss kirjoitti:

Tampereella. Mukana huipuurheilijoita .Lähde Iltalehti.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu