la soiton kaverilta,soitti klo 2 yöllä ja ihmetteli miksi minun auto on erään kaupan edessä ja mua ei näy ainakaan autossa.Arvatkaas pomppasinko nopeasti ylös ja kurkkaamaan pihalle.Siellä auto oli visusti katoksessa. Kaveri nauroi ja minä sadattelin:)),pyysi vielä hyppäämään auton rattiin että veisin kotia. Kavereita kun ollaan niin eihän siinä auttanut muu kuin heittää keikka yöllä:))
Sain viime yönä pi
joe-dalton
7264
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
-pidän yöllä luurin äänettömällä,, juuri tuollaisten "kaveri" soittojen varalta ;-D Tuleehan sitä naukkailleita tuttuja heiteltyä toisinaan valoisen aikaan, mutta yöllä soittakoot taksin, tahi kävelkööt jo kuntonsakin vuoksi.. Maaseudullahan asia taas ei olekkaan noin yksiselitteinen, kun matkat on pitkiä, jne.. saamari, taas aloin selitteleen..heh..
kun,olisinkin laittanut,kaverilla oli loppunut rahat ja ei päässyt taksilla kotia.Tuosta jäi puuttumaan se heitto että,"nyt kun satuit olemaan hereillä,etkö lähtisi",no kysymys on kyllä tosi kaverista joten se kyllä auttaa tässä asiassa
-sai sut herätettyä, heh.. Toisinaan on mullakin puhelin äänellä yöllä, mutta silloin en ole ajokunnossa, vaan soittelen muille ja tinkaan kyytiä. ;-D
vai niin:)),kyllähän sitä aina välillä itsekukin en vaan muista olisinko toiminut koskaan samoin:))
-tule aina painettua mieleen ,-)
lapuhelun keskellä yötä.;)) Multa on kysytty, onko tyyny hyvin.:D
lapuhelun