Kannattaa katsoa.
Ohjelma: Rikottu rakkauden nimissä.
Mitä uskonto voi saada aikaan.
Tänään TV1 klo 21.15
Ykkösdokumentti
6261
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
miten uskonto repii 3 lapsisen perheen erilleen toiselle mantereelle!
joka ei johda mihinkään.Sitä vastoin usko Jeesukseen Kristukseen johtaa,tämän ajan ja elon jälkeen Taivaankotiin.HALLELUJA,KUNNIA JUMALALLE! Ja tätä ei uudestisyntymätön voi tajuta ja ymmärtää. KTS. Joh 3:3
näyttänyt! Äiti ja lapset houkutellaan uskonnon varjolla vieraaseen maahan. Ja kaiken kukkuraksi nuorimmainen vielä ajetaan pois perheestä ja koulusta. Mitä rakkautta tämä on???
ohjelmaa kun vastailit ihan hihasta! ;) Ei uskonnon varjolla saa perheitä erottaa!
on se joka ,puhu uskonnoista ja JEESUKSESTA ,Että ne ovat sama.
ihan olennnaisena osana uskontoon? Vai onko olemassa erityinen Jeesus-uskonto? Aika sekavaa touhua! Joka tapauksessa, tämä dokumentti todisti sen, että joillekin uskonto on kuin huumetta ja sitten tehdään ihan päättömiä ratkaisuja. Tollasia kaikenmaailman huuhaa-pastoreita raahataan tännekin ja ihmiset on kuin joku hippilauma niiden perässä. Jos tälle äidille olisi joku toinen, ilman uskontoa sanonut: "Jätä miehesi ja seuraa minua lastesi kanssa" luulenpa ettei äippyli olisi lähtenyt.