Somalien palautus voidaan

Somaliassa astui voimaan sharia-laki. Se takaa maahan rauhan ihan kohta. Somaleita voidaan ryhtyä maanantaina palauttamaan takaisin Somaliaan, ja Thors pitänee asiasta huomenna lehdistötilaisuuden.
6384
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

meidän vähäosaisten suomalaisten (työttömät ja yh:t) lähettämistä somaliaan jotta saadaan lisää tilaa sieltä tuleville. astrid pitänee asiasta tiedotustilaisuuden.

Äänestä

niin hyviä oloja kuin suomessa.,rahaa tulee eikä mitään tarvitse tehdä.

Äänestä

Somali turvapaikkaa hakea,koska maan tilanne on rauhoittunut ja maassa on oma lakinsa. Reput vain selkään täältäkin kaikki Somalit ja maataan rakentamaan. Vai jatkuuko leirintä Suomen varoilla?

Äänestä

Suomi tulee säästämään sievoisen summan,kun "lomavieraat" palautetaan omille kulmille.

Äänestä

ainakin ne jotka ei voi sopeutua suomeen.Ei enää hyysäystä.

Äänestä

ja sossun avustuksia Suomessa tileilleen smaan aikaan, kun työskentelevät siellä merirosvoina??? Uskomatonta, että vainko USAssa asiaa ihmetellään, kun merirosvo ymmärtää suomenkielisiä lauseita, eikö Suomessa pitäisi vanhasen hallituksen jo herätä ja toimia, vai onkos se niistä aivan normaalia??? HERÄTYYYS!

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


aloittaa. kirjoitti:

Somaliassa astui voimaan sharia-laki. Se takaa maahan rauhan ihan kohta. Somaleita voidaan ryhtyä maanantaina palauttamaan takaisin Somaliaan, ja Thors pitänee asiasta huomenna lehdistötilaisuuden.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu