Suuretikäluokat poistuvat

Jääräpäiset wanhat sarvikuonot poistuvat luonnollisesti. Nuoremmat saavat tilaa, uusia oikeita työpaikkoja ja ajatuksia saadaan syntymään, kun nämä jumittavat vanhat sarvijaakot saadaan pois useinkin johtavilta paikoilta. Nämä kalkkeutuneet jarrupäät ovat katkaiseet monet lupaavat urat ja ideat ja nyt toivon, että poistuma on nopeaa ja luodaan tilaa uusille avarille ajatuksille.
9371
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

Ja paraneeko yhtään kysyn vaan?

Äänestä
  • Useaan otteeseen, että afrikansarvesta saapuvat tulevat paikkaavat syntyvän tyhjiön omalla työpanoksellaan.

    Äänestä

  • ja aatokset, miksi estää kehitykseksen kulkua ja jarruttaa sitä vain koska vituttaa oma menetetty ura jossain ja sen vallan menetyksen tuoma tuska nakertaa.. Monet uudet hyvätkin ideat on dumattu kekkoslaisen pääjohtajan tuomiosta, silkkaa ymmärtämättömuyytä tai useimmiten todellista kateutta.

    Äänestä

  • jopa maininnut kirjoitti:

    Useaan otteeseen, että afrikansarvesta saapuvat tulevat paikkaavat syntyvän tyhjiön omalla työpanoksellaan.

    Vessan pyttyä eivät osaa vetää, vaan paskovat ne kukkurapäiseksi tukkoon "huippuosaajat" näin se vaan on.

    Äänestä

  • Tosi on kirjoitti:

    Vessan pyttyä eivät osaa vetää, vaan paskovat ne kukkurapäiseksi tukkoon "huippuosaajat" näin se vaan on.

    perunoiden keitinvesi. Vain idut puuttuu.

    Äänestä

  • uudet tuulet kirjoitti:

    ja aatokset, miksi estää kehitykseksen kulkua ja jarruttaa sitä vain koska vituttaa oma menetetty ura jossain ja sen vallan menetyksen tuoma tuska nakertaa.. Monet uudet hyvätkin ideat on dumattu kekkoslaisen pääjohtajan tuomiosta, silkkaa ymmärtämättömuyytä tai useimmiten todellista kateutta.

    50-lukulaisena olen saanut koko työurani seurata arvon 40-lukulaisten eli suurten ikäluokkien temmeltämistä ja aina oikeassa olemista.Tosi itsekästä,ahnetta ja kateellista sakkia.Nyt viimeisenä tekonaan ovat kätevästi siirtäneet vallan 30-vuotiaille lapsilleen, jotka ovat vanhempiensa klooneja ja varsinaisia besserwissereitä ja päällepäsmäreitä.Suurten eläkkeet voi hyvin puolittaa ja lapsilisät samoin.Ei kiinnosta kumpienkaan asiat.Tervemenoa vaan suuret ikäluokat, en jää kaipaamaan.

    Äänestä

putkihommissakin loistavia työsuorituksia, nimittäin niitä kuuluisia jalanjälkiä. Kysymykseeni mitä ne siellä ammattikoulussa opettavat oli vastaus: "Ei oikeastaan mitään".

Äänestä

Hinkkaa vaan sarvees kunnes kuumotus vie rakoille.

Äänestä

suurten ikäluokkien poistuessa tulee meidän paikata maahanmuutolla tyhjiö. Mielestäni tuollainen 100 000 mamua vuodessa olisi sopiva määrä.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Onneksi! kirjoitti:

Jääräpäiset wanhat sarvikuonot poistuvat luonnollisesti. Nuoremmat saavat tilaa, uusia oikeita työpaikkoja ja ajatuksia saadaan syntymään, kun nämä jumittavat vanhat sarvijaakot saadaan pois useinkin johtavilta paikoilta. Nämä kalkkeutuneet jarrupäät ovat katkaiseet monet lupaavat urat ja ideat ja nyt toivon, että poistuma on nopeaa ja luodaan tilaa uusille avarille ajatuksille.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu