- Gazassa vallitsee melkoinen anarkia. Viikon aikana siellä murhattiin jo neljäs nainen ns. perheen kunnia-tapauksessa. Viimeinen uhri oli 28-vuotias Rihab al-Hazin, sitä edelliset 45-vuotias Sufian ja 30-vuotias Olaywa 5-vuotiaan lapsensa kanssa. Yksi teini-ikäinen tyttö murhattiin Samariassa. Abbas allekirjoitti äskettäin kansainvälisen sopimuksen, jolla tällaiset tapaukset kiellettiin, mutta naisjärjestöjen mukaan Abbas ei omalla alueellaan ole tehnyt mitään kunniamurhien lopettamiseksi. (INN)
http://israelupdate.achlak.net/
perjantai 17.04.09
5-vuotias surmattiin
ja neljä naista
5209
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Käsittämättömän hirvittävä on tuollainen uskonto, joka sharian varjossa tappaa lapsia ja naisia. Mitä hirviöitä onkaan maailmassa! http://www.kepa.fi/kumppani/3862/
YK taitaa olla menettänyt todellisuudentajun asiaan? Se on puuttunut asiaan 1995 ja nyt on vuosi 2009 ja hys,hys linja jatkuu, niin on siinä sittten mainio "Ihmisoikeusjärjestö" vai kuinka?
olla niin, että YK kulkee ontuen savijaloillaan. Nytkin heillä on tulossa rasistikokous, jonka muslimit on yhtenä osapuolena. Siinä tietenkin musleilla on tarkoitus saattaa Israel huonoon valoon. No, sehän muslimeilla on tarkoituskin. Nyt on maailma niin öljyhumalassa, että todellisuudentaju heittää kuperkeikkaa ja ollaan antamassa muslimien tuoda Eurooppaan todennäköisesti laajemminkin shariaa. No, suomalainen isänmaanpetturi (moittii suomalaisia ja virolaisia yhdessä kirjoituksessa, jota en viitsi tähän laittaa), tunnettu höyrypää Bäckman haluaa sharian myös Suomeen. Hän on aivan avoimesti sen itse sanonut. Hänet pitäisi sinne ihannemaahansa, Venäjälle, laittaa pikapostissa. Hamasin tarkoitusperät muuten selviää seuraavasta: http://www.takeapen.org/Takeapen/Templates/showpage.asp?DBID=1&LNGID=16&TMID=84&FID=1344
linkissä avautui tällainen tieto: http://israelupdate.achlak.net/ Ihmeellistä aikaa elämme ja tulemme elämään: http://keskustelu.suomi24.fi/show.fcgi?category=1000000000000003&conference=4500000000000218&posting=22000000042461191 http://video.google.com/videoplay?docid=5284163054394689962&ei=4b2QSY2IGpHG2gLhm4C3Cw&q=Jesus film
arabit ja varsinkin palestiinalaiset ja muutkin talibanit mielisairairauden riivaajien vallassa. ja sen tähden heitä tuhoutuu paljon enemmän, kuin muita ihmisiä. Ja sen tähden kaikkien sivistyneiden kansojen pitää pidottaa sinne vaikka lentolehtisiä, joissa kerrotaan totuus heidän kaksinaamaisista johtajistaan, ja heidän harhaopistaan.