Olen keski-ikäinen nainen, aiemmin hyvin aktiivinen sukupuolisesti ja halukas. Nyt, kun olen syönyt puolivuotta triptyliä (aluksi 25mg siitä sitten annosta suuremmaksi pikkuhiljaa, nyt 75mg) niin olen huomannut, että halut ovat täysin kadonneet. Ei vain kiinnosta enää yhtään mikään seksiin viittaavakaan. Johtuukohan lääkkeestä?
Sukupuolivietti katosi
Lääkekö syynä?
6484
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
johtuu lääkkeestä.
mies ja sama ongelma samansukuisella lääkkeellä, 50mg päivässä.
ruinata haluttomalat emännältä....
Eikö lääkäri antanut uudemman sorttista lääkettä, minä sain Triptyliä kun oli iso polven oikaisuleikkaus, yöksi että nukun 10 mg. en olisi voinut kyllä harrastaakkaan mitään seksiä silloin kun en voinut jalkaa edes maahan laittaa, mutta minulle se teki vaikka mitä, huippasi ja jne. luin että sitä on käytetty iät ja ajat, ja vielä sanotaan että se ei ole terveellinkään, kuten muutkin. Käy ihmeellä vaihtamassa. Kaikkea hyvää elämääsi! tv onnistunut polvileikkaus
voi vaikuttaa libidoon..
aikaa muihin asioihin. jaksaa tehdä mutakin juttuja. rakastelu kun on niin turhaa köyrittelyä.