kokemuksia kyseisestä tuotteesta? Paraneek ientulehdus sillä ja kuinka nopeasti? Onko hyvä hoitokeino huolellisen pesun ja hampaidenvälin puhdistamisen lisäks?
Decapinol ja ientulehdus
naikkonen1982
32430
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Ientulehdus paranee puhdistuksella: -harjaukset 2xpv mieluiten sähköhammasharjalla -hammasvälien puhdistaminen harjauksen yhteydessä hammaslangalla/hammastikulla/hammasväliharjalla. Ientulehdus on bakteeriplakin aiheuttama tulehdus. Plakki=valkoista paskaa/likaa hampaiden pinnoilla, ienrajoissa ja hammasväleissä. Poistaako suuvesi plakin? EI, joten ei ole ratkaisu sinun ongelmaasi.
Olet oikeilla jäljillä, kun kysyt huolellisen pesun ja hampaiden välien puhdistamisen lisäksi ! Mikään suuvesi ei korvaa mekaanista puhdistamista, mutta nimenomaan kyseinen suuvesi on erityisesti tarkoitettu lisäavuksi, jos normaali puhdistus ei riitä. Todella tehokas apu ja vie mennessään myös pahanhajuisen hengityksen!!! Tämä suuvesi estää plakin muodostumista. Minulle sitä suositteli parodontologi, joka on muuten iensairauksiin erikoistunut hammaslääkäri!
Mistähän apteekista tuota Decapinolia löytyy pääkaupunkiseudulla? Ei tunnu kaikista löytyvän.