Minkä takia tällä palstalla jotkut harrastavat ajojahtia erästä ylihärmäläistä päättäjää kohtaan ja vielä puskista huikkien?
Näitä juttuja kun on täs lueskellut, niin tuo tulee vastaan aina tasaisesti noissa Kauhavaa/Ylihärmää koskevissa aloituksissa.
Käsittääkseni mies on tehnyt hyvää ja pyyteetöntä työtä asuinpaikkakuntansa edestä. Katsonut mikä on tulevisuuden kannalta parasta paikkakunnalle ja sen asukkaille.
Kummastuttaa tuollainen aina välillä aika törkeäkin vihjailu kyseisen päättäjän motiiveista.
Jokainenhan voi itse lähteä ehdolle vaaleihin ja pyrkiä muuttamaan maailmaa. Niin se käy - ei puskista törkeyksiä viljellen.
Ajojahtia!
kummastelija
9812
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 9
Vanhimmat
perussuomalaisia,tekevät myyräntyötä keskustalaisia vastaan-liekö timo soinin käskystä?
Ei se mitään ajojahtia oo, pelekkää totuutta. Jalasjärvelääset makso kaharen yrityksen konkkurssin herran pualesta kun menivät takaamahan onnettomat.Vaimo hoiti oman osuutensa herran töppäilyistä. Mitähän hyvää on tehenynnä meille? Paa listaten, että mekin ymmärrämmä. Jos kunnan lopeetus ja alasajo on parasta paikkakuntalaasille ja sen asukkaaille, niin voi totta jumakauta. Kylä pääsvikasia piisaa ja kummaltelijoota.
täällä ketään henkilökohtaisesti nimeltä mainiten. Jos jotain arvostelee nimeltä mainiten, niin silloin pitää kyllä esiintyä omalla nimellä.
ajattelemaan, senjälkeen tulee kirjoitus. Vähän "tökkii" tuo tällä kertaa nimim. "huutelet puskasta" kirjoitus. Jos olet muualta niin sitten ymmärrän kyllä.Meillä pohjanmaalla opetetaan äidinkieltä ihan ala-asteelta alkaen. Oletko ajatellut ollenkaan, että suomessa voi joutua herjaus-syytteeseen? Se voi olla kallista huvia. Onko mielipide sen arvoista?
edestä, katsonut mikä tulevaisuuden kannalta on PARASTA PAIKKAKUNNALLE JA SEN ASUKKAILLE!?? Kaikista ei tule päättäjiä, vaikka jotkut ehkä haluaisivatkin. Mistäpä silloin muualta huikkii kuin puskasta. Törkeyksiä? Mielipiteitään ja totuuksia.
Pitäisi olla aika varuillaan, kun tänne herjauskirjoituksia laittaa. Kyseinen politiikko, jota täällä Kankaalaiset ja osa ylihärmäläisistä herjaa ja arvostelee on erittäin pätevä ja kaukonäköinen poliitikko. Hänen arvostelijansa ovat pääosin populisteja, takinkääntäjiä ja peruutuspeiliiin katsojia. Olkaa ylpeitä, että teille on valittu noin kaukonäköinen poliitikko, joka osaa katsoa nenäänsä pidemmälle kauas tulevaisuuteen.
jotka karvalakki päässä ajeloovat kauhavalle viinakauppahan ja sitte pöhnäpäissä voimiensa tunnossa huikkivat puskasta tölväyksiä. Taitavat olla......
"Pitäisi olla aika varuillaan, kun tänne herjauskirjoituksia laittaa. Kyseinen politiikko, jota täällä Kankaalaiset ja osa ylihärmäläisistä herjaa ja arvostelee on erittäin pätevä ja kaukonäköinen poliitikko." Tarkoitatko että joku kaunis yö tullaan koputtamaan ovelle, jos ei kritiikki vaimene? Mitä muuten tarkoittaa kaukonäköinen tässä yhteydessä, jos noin niin kuin meidän ylihärmäläisten kannalta asiaa tarkastellaan?
olla niin, etteivät kankaalaiset taida tänne kirjoitella, sivulliset kyllä heidän nimiinsä.