jos
1. Kaikki, siis aivan kaikki urheilu laitettaisiin maksuttomalle urheilukanavalle. Edes uutisissa ei halaistua sanaa urheilusta.
2. Radiosta ja tv:sta sen jälkeen alkaisi tulla kunnollista ohjelmaa, ei iänikuisia uusintoja ja roskaleffoja.
Maksaisin mielelläni
200 euroa vuodessa,
6219
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
3.Kääpiöpornoa 24/7 yhdeltä kanavalta.
moisesta urheilulajista.
ohjelmaa vähemmistöille mä haluun kääpiöpornoa.
175,- maksuun sisältyisivät: 1) Nopea laajakaistayhteys, jolla pystyy katselemaan netti-tv:tä 2) Maksuton tv:n katselu kännykästä, joko nopea internetliittymä ilman lisämaksua (tällä hetkellä halvin data-liittymä on 9,90 e/kk 384 kbit/s nopeudella operaattorille tai maksuton DVB-H:n katselu ja yleisradion olisi myös aloitettana kännykkä-TV lähetykset, nyt niitä ei ole. http://yle.fi/uutiset/kotimaa/2009/03/kannykka-tv_floppasi_suomessa_611859.html http://fi.wikipedia.org/wiki/DVB-H 3) NOrmaali TV:n katselu kotona, ja jos TV:tä ei ole niin varattomalle henkilölle annettava 500 euron lahjakortti TV:n ostoa varten.
Laajakaista kaikille suomalaisille tähän hintaan. Nyt se on sikakallis.
Suomessa on myös kaupallisesti toimivia TV ja radiolähetyksiä. Ne käyttävät Ylen linkkiverkkoja. Ei verkkojen ylläpito ole ilmaista. Kenen pitäisi maksaa tuom "ilmaisen urheilukanavan" kulut, mikään ei estä kaupallisia toimijoita perustamasta sellaista kanavaa. Miten urheilulähetysten poistaminen parantaisi ohjelmia,kun jo nyt tulee uusintoja. Mistä rahat uusiin ohjelmiin? Kaikilla ei ole mahdollisuutta jatkuvaan katseluun tai kuunteluun. Useimmat käyvät töissä,osa epäsäännöllisinäkin aikoina. Uusinnat ovat heitä varten.