Mitä helppoja keinoja olisi lisätä tehoa vuoden 86 corollaan. Ulkonäkö on jo asiallinen ja nyt oliski tarkoitus saada tehot vastaamaan auton ulkonäköä
Mielellään asiallisia vastauksia.
Mielellään asiallisia vastauksia.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
Kannen lasku voisi olla hyvä tapa(maltillisesti). Joku avarampi pakoputkisto? Tuon ikäiseen autoon kun ei varmaankaan kauheita rahoja ole laitettavaksi niin jää nuo suurempia muutoksia vaativat viritykset pois laskuista(vai??). Todellinen köyhänmiehen viritys on heittää autosta vararenkaat ja takapenkit mäkeen painon säästämiseksi. Kuski myös voi ryhtyä dietille =DDD
Tehot kannattaa mitoittaa mieluummin alustan ominaisuuksien kuin ulkonäön mukaan. Tehokas mylly lepsussa rovissa on pommi, joka tekee helposti pahaa jälkeä. Aivan syyttömätkin voivat kärsiä. Olen vakavissani!
Tehon nostaminen on Corollan tapauksessa aivan väärä suunta.
;O)
95:n sijasta 98:a
Vaihda koneeksi suurin mitä mallisarjaan on tarjolla, jollei sinulla sitten jo ole sellainen kiinni
vois vaihtaa camry 2.0 koneen
Täytyy nyt harkita, mitä tekee. Moottorin vaihto isompaan kuulosti ehkä mielestäni parhaimmalta idealta. Nykyinen 1.3 on aika laiska.