Johtotähtikin

On kuulemma nykyään amerikkalaisen suunnittelema.
Viimeinen aito saksalainen mersu taisi olla 124?
3382
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Oliko tuossa kaikki mitä halusit sanoa? Jos joku insinööreistä onkin vaikka Kiinalainen, niin miten niin se ei ole saksalainen? Se tehdään saksassa!

Kyllä siellä kokoonpanossa on varmasti turkkilaisiakin! Niin ne on olleet puusta pudonneet suomalaisetkin Ruotsissa Volvoja kasaamassa, eikä niistä sillä perusteella ole tullut suomalaisia autoja.

Äänestä
  • kun minulle kerrottiin, että tässä on kysymys ilmeisti auton vastaavasta (teknisestä) pääsuunnittelijasta / johtajasta.

    Äänestä

  • Kaiho kirjoitti:

    kun minulle kerrottiin, että tässä on kysymys ilmeisti auton vastaavasta (teknisestä) pääsuunnittelijasta / johtajasta.

    Yritä nyt saada nukuttua tuon asian kanssa. Minä täällä valvon ja yritän lohduttaa sinua. Sun ei kannata vaivata mieltäs tuollaisilla asioilla, koska et niille mitään voi. Yrittäisit keskittyä ihan oikeisiin asioihin siinä ihan lähellä.

    Vaivata nyt mieltä jollain hiton suunnittelijan kansalaisuudella. Kyllä se on myös henkilökohtainen ominaisuus, miten työnsä tekee. Kaikissa kansalaisuuksissa on huolimattomia tumpeloita. Toisissa vaan hieman enemmän.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Kaiho kirjoitti:

On kuulemma nykyään amerikkalaisen suunnittelema.
Viimeinen aito saksalainen mersu taisi olla 124?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu